5 cestovatelských destinací, které musíte rozhodně navštívit!
3 mins read

5 cestovatelských destinací, které musíte rozhodně navštívit!

Milujete cestování a rádi poznáváte nové země, zajímavá místa a jiné zvyky a kulturu? Inspirujte se a navštivte i tyto destinace, které patří k oblíbeným cestovatelských cílům. Poznejte tak historii těchto míst, užijte si tajemno, ale nezapomeňte také relaxovat u moře, na luxusní dovolené.

 

1) Řecká historie

Neváhejte a kupte si super last minute a vydejte se třeba na poznávací zájezd nebo víkendový výlet. Vyrazit můžete třeba do Řecka. To si samozřejmě užijete i v létě, kdy se můžete válet u moře a opalovat se na slunci. Řecko byste však měli navštívit i kvůli jeho historii. Kréta, Rhodos a další řecké města v sobě nesou tisíciletou historii a kulturu antického světa. Ponořte se tedy to tajuplné minulosti tohoto místa, najděte si last minute Řecko a přibližte si zde řecké mýty a legendy.

 

2) Bulharsko a válení se u moře

Poslední dobou si získává stále větší oblibu dovolená letecky do Bulharska. Je to dáno nejen výbornou kuchyní, která vám ihned zachutná, ale také nádhernou přírodou, která vás potěší na každém kroku. V Bulharsku si navíc užijete dovolenou za slušné ceny, a pokud jej koupíte výhodně v last minute akci, tak můžete ušetřit i tisíce. Pro Bulharsko jsou typické písečné pláže, pozvolný vstup do moře a také vybavenost, hřiště pro děti, bary a luxusní hotely vás příjemně překvapí a potěší.

3) Mauritius jako pohádková dovolená

Milovníci potápění, šnorchlování, ale i dalšího sportovního vyžití ocení dovolenou na Mauritius. Vyzkoušet zde můžete vodní lyže, jachting, ale také surfing. Tento ostrov vás zaujme krásnou přírodou a také unikátním parkem, kde žijí zebry, želvy, opice, ale také 1500 druhů ptáků. Casela World Adventure Park tak rozhodně stojí za návštěvu, stejně jako botanická zahrada v Pamplemousses.

 

4) Albánie s tajemstvím

Pokud vás víc než moře lákají hory a turistika, vyberte si dovolenou v Albánii. Hory jsou tu totiž téměř všude. Albánie je zároveň opředena tajemstvími, velmi blízko je také Rumunsko, které je známé upírskými pověstmi. V Albánii si mimo jiné můžete prohlédnout ojedinělý Bunk art, kdy bunkry byly stavěny na obranu i na takových místech jako je například hřbitov nebo vinice.

 

5) Turecká exotika

Stále oblíbenou destinací zůstává stejně jako dovolená v Egyptě, také dovolená v Turecku. Turecko je krásná země, která vás bude bavit okolní krajinou. Těšit se můžete na písčité pláže a zajímavostí je, že podle toho, kam do Turecka pojedete, v takovém moři se budete koupat. Na jihu totiž pobřeží omývá Středozemní moře, na severu Černé moře, na západě Egejské a ještě kousek dál Marmanské moře. Vyberte si dovolenou v Turecku last minute a užijte si azurové moře a dovolenou ještě tento rok.