4 výživové doplňky, které vám pomohou zhubnout
3 mins read

4 výživové doplňky, které vám pomohou zhubnout

Zhubnout a zformovat postavu je otázka, kterou řeší mnoho z nás. Máte vyvážený a pestrý jídelníček, chodíte pravidelně cvičit, a přesto se váha nehýbe a centimetry se zastavily? Vyzkoušejte některé z výživových doplňků, které vaše snažení podpoří a pomohou vám zhubnout.

 

1) Spalovače tuků

Skvělým doplňkem stravy jsou spalovače tuků. Na trhu je jich opravdu velké množství. V některých jsou hlavní složky například L-carnitin nebo omega 3. Tyto spalovače zlepšují spalování tuků v našem organismu. Jiné spalovače, které obsahují například taurin nebo kofein jsou stimulační a pomáhají naše tělo nabudit k lepším a vyšším výkonům. Zajímavostí je, že mezi přírodní spalovače, které čerpáme z potravin, může být například chilli nebo zázvor.

 

2) Proteiny

Oblíbenou pomůckou sportovců, ale také těch co dodržují vyvážený jídelníček a chtějí být zdravější, je protein. Vybrat si můžete opět ze širokého spektra různých druhů, příchutí a také forem proteinu. Vyzkoušet můžete whey protein, který patří v současnosti mezi nejžádanější.

Stejně tak syrovátkový protein, který navíc i skvěle chutná. Existuje dokonce i sójový protein nebo vyzkoušet můžete i rýžový. Protein vás zasytí, doplní potřebné bílkoviny a pomáhá ke správnému trávení stravy. Můžete jej užívat ve formě proteinových tyčinek, proteinových palačinek nebo jej koupit v prášku a rozmíchat pomocí shakeru ve vodě.

 

3) Vitamíny

K hubnutí i ke správnému fungování organismu pomáhá také dostatek vitamínů řady B a vitamín C. Tyto vitamíny můžete využít z doplňků stravy a nemusíte řešit, zda je dané jídlo obsahuje či nikoliv, a zda jich máte každý den dostatek. Tyto vitamíny slouží nejen k odbourávání tuku, ale také pro dostatečnou tvorbu jiných potřebných látek tak, aby tělo fungovalo a neukládalo si přebytečné tuky a z potravy si vzalo co nejvíce zdravých živin.

 

4) Bcaa

Mezi oblíbené spalovače patří také větvené aminokyseliny BCAA. Ty se nejvíce používají, pokud chcete získat svaly a zlepšit výkon. Samozřejmostí je ale i úbytek přebytečných kilogramů a centimetrů. Bcaa je možné kombinovat i s dalšími přípravky, které obsahují například kofein, guaranu nebo taurin.

O Bcaa se říká, že je největším a nejsilnějším pomocníkem při shazování tuků z oblasti břicha. Sami jej můžete vyzkoušet a zrychlit tak svůj metabolismus a nastartovat tělo k přirozenému hubnutí.