5 důvodů, proč i vy s dětmi musíte vyzkoušet malování na obličej

0

Malování na obličej si většina lidí spojuje s karnevaly. Ve skutečnosti jde ale o umění, které vás může zabavit kdykoliv. Naučte se proměnit obličej svého dítka na zvíře či fantasy postavu, bude nadšená. Pro vás se malování na obličej stane kreativní aktivitou, jež vás bude bavit.

Malování na obličej je levný a zábavný způsob, jak se kreativně vyřádit. Na věku přitom nezáleží! Bavit se budou děti i dospělí!

1. Posuňte své hranice představivosti

Prostřednictvím malování na obličej můžete objevovat jiné světy a dopřát dětem stát se postavou, o které doposud jen snily. Na internetu najdete celou řadu návodů a obrázků, kterými se snadno inspirujete.

2. Podpoříte kreativitu

Nechte malovat i děti. Barvy na obličej jim umožní vyjádřit se zase trošku jinak než klasické vodovky či pastelky. Malovat na obličej je rozdílné než kreslit na papír, trojrozměrné plátno dává jiné kreativní možnosti.

3. Naučíte děti, že chybovat je lidské

Obavy, co se asi stane, když uděláte chybu, je běžná. Ukažte dětem prostřednictvím malování na obličej, že chybovat je lidské a chyby lze napravovat. Barvy na obličej jsou vodou smývatelné, takže máte nekonečno pokusů.

4. Malování na obličej učí teorii symetrie a barev

S malými dětmi je třeba hrát si tak, že vy pomalujete je. Těm starším klidně dejte do ruky štětec a nechte je, ať si samy zkusí namalovat souměrný obrázek třeba na váš obličej, případně na obličej sourozence. Naučí se trojrozměrné vizualizaci.

5. Umožníte dětem stát se kýmkoliv

Barvy na obličej pomáhají plnit dětské sny. Ze syna se může stát Spiderman, z dcery třeba roztomilá kočička. Barvy jsou zcela bezpečné, nevyvolávají alergické reakce. Na obličeji vydrží několik hodin, pak je smyjete vodou či odličovadly.

Samozřejmě je důležité pořídit barvy ve spolehlivém obchodě. Vyhněte se nákupům někde v tržnici, přece jen si je budete dávat na obličej a o alergickou reakci jistě nestojíte. Nakupte v osvědčeném e-shopu Kreativnisvet.cz.