Děti potřebují klasické dřevěné hračky
2 min. čtení

Děti potřebují klasické dřevěné hračky

Není náhoda, že v reklamách mezi ranními víkendovými pohádkami se objevují výhradně hračky. Ty nejnovější a nejdražší, které vydávají různé zvuky a jsou interaktivní. Tohle děti totiž spolehlivě naláká, takže od televize přiběhnou rovnou za vámi a začnou vám vysvětlovat, že pokud jim danou hračku pořídíte, budou nejhodnější, protože už se nikdy nebudou nudit.

Víte, proč všechny tyto interaktivní hračky děti tolik lákají? Protože hrát si s nimi vyžaduje daleko nižší množství fantazie. Děti pak nemusí moc přemýšlet, protože hračka jim vydává podněty. Tohle přesně ale jde proti představivosti a rozvíjení fantazie. Nikdo neříká, že dětem nesmíte žádnou takovou hračku pořídit, ale rozhodně by tyto hračky u vás doma neměly převažovat. Vhodné hračky pro kluky a holky jsou ty, s nimiž jste si kdysi hrávali i vy – dřevěné hračky, klasická autíčka a panenky, co neumí mluvit.

Proč dětem pořizovat dřevěné hračky?

A proč by hračky pro děti měly být dřevěné? Důvodů je mnoho. Jedním z těch hlavních je, že dřevo je přírodní materiál, pro děti je tedy bezpečnější než plastové hračky, jež jsou často plné ftalátů a jiných nebezpečných látek. Samozřejmě musí jít o dřevo, které není napuštěné žádnou toxickou látkou ani obarvené toxickým barvivem. U dětských výrobků se toto ale pečlivě hlídá. Aspoň jestliže nakupujete ve spolehlivém obchodě.

Dalším důvodem, proč kupovat dřevěné hračky pro děti, je jejich dlouhá životnost. Sice jsou dražší než levné hračky z plastu, zato ale mnohem déle vydrží. Plast se může zlomit, se dřevem se nic takového nestane. Pravděpodobně si s dřevěnými hračkami, jež pořídíte svým dětem, budou hrát ještě vaše vnoučata.

Jaké všechny hračky mohou být dřevěné?

Zapomeňte na dřevěné kostky a houpacího koně. Dřevěný může být domeček pro panenky, celá farma, zatloukací věž, stavebnice, puzzle a mnoho dalšího. Dřevěné hračky jsou navíc vhodné i pro nejmenší děti.