Kolo versus koloběžka
3 min. čtení

Kolo versus koloběžka

Lidé se v poslední době zvedají z gauče a začínají se hýbat. Nejčastěji chodí na procházky, nebo jezdí na kole. Už dávno neplatí, že jsou koloběžky jenom pro děti, naopak poslední dobou je čím dál více dospělých, kteří sviští na koloběžkách. Mnoho lidí bere kolo a koloběžku jako konkurenty a myslí si, že pokud mají koloběžku, nepotřebují kolo a naopak, ovšem každý z nich nabízí něco úplně jiného, a proto není dobré je srovnávat. 

Pro rychlý přesun po městě

Jestliže bydlíte ve velkém městě a potřebujete nějaký dopravní prostředek, pomocí kterého se rychle dostanete na nákup, do práce a podobně, pak je koloběžka dobrou volbou, protože je jízda na ní o něco pohodlnější, protože zpravidla bývá koloběžka lehčí a skladnější, takže bude pro vás snazší najít pro ni místo v práci nebo vejít s ní do tramvaje, autobusu a podobně.

Na kole až na konec světa

Samozřejmě, že i jízdní kolo může být výborný prostředek pro přepravu městem, ovšem zpravidla se s ním špatně manipuluje, takže není jednoduché dát ho do tramvaje, metra a podobně. Na druhou stranu na koloběžce se dá ujet poměrně krátká vzdálenost, kdežto na kole můžete jet klidně až nakonec světa, protože na delší trasy je mnohem pohodlnější než koloběžka, protože není tolik fyzicky náročné.

Záleží, jak jste na tom

Hodně záleží na tom, k čemu má dopravní prostředek sloužit. Mnoho lidí si pořizuje koloběžku, protože jim byla doporučená na bolesti se zády. Pro někoho výhodou pro jiné nevýhodou je, že koloběžka vyžaduje opravdu velkou fyzickou kondici a pokud ji nemáte, tak si na koloběžce můžete pořádně zacvičit, zhubnete a dostanete se do kondice, ale ne každé tělo je na takovou fyzickou aktivitu stavěno. V případě, že chcete něco, díky čemu si můžete odpočinout a v klidu poznávat svět, pak je horské kolo pro vás mnohem lepší volba.

Kam a kdo bude jezdit?

Než si pořídíte kolo nebo koloběžku, měli byste popřemýšlet, kdo a kde bude na dopravním prostředku jezdit. Nakonec možná zjistíte, že by se vám hodily oba, protože koloběžka je perfektní na přepravu po městě, zatímco na kole můžete jet na výlet nebo na dovolenou.

Kola a koloběžka nejsou konkurenti, protože každý vám nabízí něco jiného. Který dopravní prostředek chcete vy? Anebo je chcete mít oba?