Nechte svého školáka upravit si vlastní batoh a podpořte jeho kreativitu
3 min. čtení

Nechte svého školáka upravit si vlastní batoh a podpořte jeho kreativitu

Kalhoty nebo tričko vaše dítě mění každý den. Batoh do školy s sebou však vláčí přinejmenším tři roky. Nenajdete lepší doplněk nebo kus oděvu k vyjádření osobitosti vašeho dítěte. Stačí jen pár dekorací nebo jehla a nit.

Co budete potřebovat?

Návrh a koncept

Kupte nový batoh, nebo dejte přeměňte starý a odrbaný.

Než se pustíte do dekorace nebo malování, nakreslete náčrt batohu a rozmyslete si, kam co půjde. Usnadní vám to následující práci, a hlavně se neunáhlíte při dělání trvalých změn.

Pro jednotný vzhled si také rozhodněte koncept batohu – rebelský, barevný, princeznovský atd.

Dekorace

Pro úpravu batohu můžete použít, co najdete doma, nebo zajít do galanterie.

Můžete využít dekorace, které jednoduše připnete jako například cvoky nebo spínací špendlíky. Vyberte také placky s oblíbenou hudební skupinou vašeho dítěte nebo mottem.

Batohy Beckmann ke každému školnímu batohu pro prvňáčky přidává kolekci placek, které se hodí k designu batohu.

Na zips navěste třeba koupený přívěsek na klíče nebo si vyrobte vlastní.

Také se vám bude hodit jehla a nit, abyste mohli našít nášivky nebo třeba vytvořit obrázky z perliček. Popřípadě na batoh něco vyšijte – iniciály jména, postavičku atd.

Pro našperkování batohu jednoduše využijte cokoliv vás napadne:

  • knoflíky
  • placky
  • cvoky
  • spínací špendlíky
  • nášivky
  • nálepky
  • přívěsky
  • perličky
  • reflexní prvky

Barvy

Pokud máte vy nebo vaše dítě kreativní střevo a jistou ruku, klidně se můžete vyřádit s barvami. Pořiďte barvy na textil (i ve spreji) nebo fixy.

Zda namalovat oblíbenou postavu ze seriálu, nebo jen abstraktní vzorce už necháme na vás. Fixy také můžete napsat oblíbené hlášky nebo texty písniček.

Pokud se rozhodnete batoh malovat nebo sprejovat, doporučujeme ho nejprve vyplnit novinami, aby se neprohýbal nebo neprosákl. Také si dejte pozor na látku, z které je batoh vyroben. Zejména látkové batohy mají voděodolnou vrstvu, která by mohla způsobit problémy s udržením barvy na batohu.

Stačí pár knoflíků, přívěsků nebo barev a vytvoříte originální tašku do školy, kterou rozhodně nebude mít nikdo jiný. Batoh je skvělé místo, kde ukázat temperament vašeho dítěte, a navíc si spolu můžete udělat hezké odpoledne.