5 tipů, jak si udržet svou postavu i v grilovací sezóně
3 min. čtení

5 tipů, jak si udržet svou postavu i v grilovací sezóně

Letní dovolené s all inclusive nebo letní párty s přáteli, to jsou chvíle, kdy nás láká nejen dobrá společnost a vytoužený odpočinek po práci, ale i nezdravé jídlo. Jak ustát letní sezónu a nezničit si svou vydřenou postavu?

Hodně pijte

V létě je více horko, více se potíme, proto je potřeba myslet na svůj pitný režim a pravidelně si dopřávat adekvátní příjem tekutin. Ty by měly sestávat zejména z vody, kterou můžete ochutit citrusy či bylinkami. Do pitného režimu se nepočítá káva ani alkohol, vyhýbejte se i slazeným limonádám, které jsou zbytečným zdrojem cukru.

Hýbejte se

Ani v létě nezapomínejte na přirozený pohyb. Chůze, jízda na kole nebo běh jsou skvělými pomocníky na udržení vaší váhy i v případě, že si občas smlsnete na něčem nezdravém. Pokud tyto kratochvíle nejsou nic pro vás, vezměte si podložku na cvičení a vydejte se do parku zacvičit si jógu – ať už sami nebo ve skupině přátel.

Upřednostňujte libové maso

Pokud jste na grilovací párty a přemýšlíte, co si dát z velkého výběru jídla, upřednostněte zejména libové maso. Ideální je kuřecí nebo krůtí, případně si dejte rybu. Když si nemůžete pomoct a grilované klobásky nebo jiné jídlo vypadá opravdu skvěle, dávejte si pozor na množství, ale jistě si dopřejte, na co máte chuť.

Udržujte svou formu

Jestli máte černé svědomí ze všeho toho jídla a pár sklenek alkoholu, které k letnímu období tak trochu patří, můžete navštívit oblíbené fitcentrum nebo si improvizované fitness udělat doma. Vezměte do ruky činky nebo si na chvíli zacvičte s bosu a uvidíte, že při pravidelném cvičení zmizí i kila z dovolené.

Vybírejte si kvalitní jídlo

K letním dovoleným či grilovacím sešlostem neodmyslitelně patří zmrzliny, slané pochutiny či alkohol. Nemusíte se bát odmítnou all inclusive dovolenou jen proto, abyste nepřibrali. Klíčem je vybírat si čerstvé a kvalitní jídlo, které by mělo být v naprosté převaze nad tím nekvalitním. Pokud tedy nebudete celý den jíst pouze zmrzlinu, jistě se nemusíte obávat nadbytečných kil.

Vysněnou postavu si jistě nezkazíte jednou dovolenou, proto si dopřejte vše, na co máte chuť, jen v omezeném množství.