Jak si správně vybrat svatební šaty pro svůj velký den?
3 min. čtení

Jak si správně vybrat svatební šaty pro svůj velký den?

Každá žena má svůj vlastní styl, typ postavy, cenové možnosti a představy. Každé sluší něco jiného a každé se něco jiného líbí. A proto, když dáte dohromady rady a názory příbuzných či kamarádek, dostanete se většinou do slepé uličky. Hoďte proto za hlavu všechny informace z okolí a jděte do toho vy sama za sebe.

Provedeme vás cestou, na jejímž konci si vyberete ty správné svatební šaty.

1. Řešte vše s předstihem.

Není nic horšího, než, když ty pravé šaty objevíte, ale jsou již zadány. Proto neváhejte a vyrazte do svatebních salónů včas. Vytipujte si v okolí známé i méně známé podniky, protože i tam můžete objevit skryté poklady. Pokud přemýšlíte, že si necháte šaty ušít, či si je koupíte od jiné nevěsty, poohlédněte se po šikovné švadleně, která má s úpravou šatů zkušenosti a bude schopná vyjít vstříc vašim požadavkům.

2. Mějte představu o svém vysněném dni.

Bude na louce? Pak se vám budou hodit jemné krajkové šaty a boty bez podpatku. A co když bude pršet, nebo se ochladí? Pořiďte si pro strýčka příhodu vlněný šál a bílý deštník. Je také možné, že nejste ani tak úplně “šatová”, a proto chcete mít třeba jen obřad v jednoduchých bílých šatech, pak se převléci do slavnostního kostýmku, protože v kalhotách se cítíte nejpohodlněji. Je to váš den a je to úplně v pořádku.

3. Aby realita byla shodná s představami.

V dnešní době je možné si i svatební šaty objednat přes internet. Nezapomeňte ale, že přísloví “dvakrát měř, jednou řež” neplatí pouze pro stolaře. Proto je potřeba si své ideální šaty zkusit a myslet při zkoušení na to, že během svého dne budete téměř neustále v pohybu a pravděpodobně také část večera ve víru tance. Zvažte tedy, jaký střih bude vaší postavě a vašemu temperamentu nejvíce slušet, v pohybu i na fotografiích.

V přestavebním shonu občas nejde myslet na všechno, ale pokud máte v okolí malé děti pasujte je do rolí dětských družiček a mládenců a pořídit jim třeba  košíčky s plátky okvětních lístků. Šaty pro družičky slaďte, minimálně odstínem, se šaty nevěsty.

A poslední drobná rada závěrem. Hlavně si svůj svatební den naplno užijte!