Jaké hračky zaujmou miminka i batolátka? Ty černobílé
2 mins read

Jaké hračky zaujmou miminka i batolátka? Ty černobílé

Možná vám přijde „na první dobrou“ neuvěřitelné, že se v obchodě nebo na e-shopu setkáte s černobílými hračkami. Pokud vám tato barevná varianta přijde na maličká miminka příliš strohá, smutná, decentní, nenechte se mýlit. Má to své velmi dobré odůvodnění. Z černobílých hraček mají ty nejmenší, ale i „o fous“ větší dětičky náramnou radost.

Kojenci vidí nejdříve v odstínech šedé

Ta nejmenší miminka vnímají především kontrastní prostředí a předměty. Černobílé hračky jej zaujmou jako první, protože další barvy začínají rozeznávat až kolem 6. měsíce věku. Právě proto je nejlepší kupovat jim v raném věku kontrastní kartičky, chrastítka, hrací deky a podobně v černobílém provedení.

Později můžete hračky doplnit o červenou, modrou a jiné barvy. Právě takové hračky, které děti nejen zaujmou, ale také si jimi neublíží, protože jsou měkké, hebké, lehounké, najdete na cernanabile.cz. Vaše děťátko, které upoutá černobílá závěsná hračka, za ní bude otáčet hlavičku. Bude se snažit doplazit se k cíli v podobě zajímavého cíle na kontrastní černobílé podložce nebo ho bude těšit mazlení s muchláčkem.

Máte rádi interaktivní hračky?

Pokud máte první dítě, možná interaktivní hračky ještě neznáte, ale jestliže už kupujete hračku druhému, třetímu či třeba čtvrtému synkovi nebo dceři, víte, že interaktivní hračky jsou dětmi velmi oblíbené. I cernanabile.cz nabízí krásné a propracované interaktivní kostky. Můžete si vybrat typ nejen černobílý, ale už doplněný o další kontrastní barvu, jako např. červenou, žlutou nebo modrou. Na kostkách děti najdou poutavé velké obrázky, kousátka k masáži dásní, ale také geometrické tvary nebo třeba šustící prvky.

Vyberte nejmenším jednoduchá, ale lehounká a účelná chrastítka a pískátka, leporela, černobílé kartičky i knížky, s nimiž zažijí spoustu zábavy.