Spodní prádlo v létě: na co si dát pozor?
3 min. čtení

Spodní prádlo v létě: na co si dát pozor?

Přes léto máme nejen více volného času, ale také aktivit, Protože dlouhé dny k nim přímo vybízí. Pořádá se mnoho akcí a oslav, vyrážíme na výlety, sportujeme a trávíme čas s přáteli a rodinou. K tomu všemu ale potřebujeme, abychom se cítili pohodlně. Základem je vhodně zvolené spodní prádlo, především u mužů.

Pohodlí díky velikosti

Právě spodní prádlo rozhoduje o tom, zda bude výlet nebo plánovaná aktivita naprosto skvělým a nezapomenutelným zážitkem v dobrém nebo ve zlém. Nepadnoucí prádlo, které nás někde kouše škrtí, brání v pohybu, nebo ho musíme neustále upravovat, dokáže zkazit i tu nejzábavnější aktivitu. Důležité pro to je, především u pánského spodního prádla, koupit správnou velikost. Podle průzkumu nosí muži často až o dvě velikosti větší prádlo, než by správně měli. V určitých případech to sice může být pohodlné, ale na druhou stranu poskytovaná opora pro intimní partie není taková, jaká by byla při správné velikosti a například pod užšími kalhotami může přebytečná látka zbytečně vytvářet sklady a dráždit pokožku. U žen je to naopak, ty si spíše kupují prádlo menší.

Přírodní materiály vedou

Kromě velikosti ovlivňuje pohodlí při nošení spodního prádla také jeho materiál, ze kterého je vyrobené. Po generace nejoblíbenější je samozřejmě bavlna, jakožto přírodní materiál, který je vhodný i pro alergiky, dobře saje pot a je příjemný na omak. Populární jsou také různé směsi s bavlnou pro jejich pružnost a delší životnost. V létě se více potíme, je proto důležité je si materiál prádla pečlivě vybírat a zvolit spíše ty přírodní, které nedráždí pokožku. Dalším kritériem, jak si zajistit pohodlí, je střih spodního prádla. Nejčastěji volíme ze tří hlavních. Trenýrky s volným střihem a nohavičkou jsou vhodné pro volnější dny, anatomicky tvarované boxerky s nohavičkou nebo klasické slipy využijeme spíše v aktivních dnech a při sportu, protože poskytují dostatečnou oporu intimním partiím i při pohybu.

V neposlední řadě bychom neměli zapomínat na to. Jak bude vypadat celkový outfit, tedy zvolit si vhodnou barvu prádla a také střih s ohledem na další vrstvu oblečení. Pod opravdu upnuté džíny se tak nehodí volné trenýrky, naopak pod letní bermudy jsou vhodné.