Dovolená plná dobrodružství v rozmanitém Rumunsku
2 min. čtení

Dovolená plná dobrodružství v rozmanitém Rumunsku

Pokud je ve vašem hledáčku rozmanitá země mnoha tváří, nadchne vás po všech stránkách Rumunsko, které láká na horskou turistiku, historická města i koupání v moři. Rumunsko se rozprostírá na Balkánském poloostrově a poskytne vám vskutku dobrodružné zážitky. V následujících řádcích vám prozradíme, co všechno na vás čeká.

Rumunsko je pro české turisty velice dobře dostupné automobilem, přičemž si vás podmaní příznivými cenami. V první řadě je nezbytné vyřešit ubytování v Rumunsku a věřte, že máte z čeho vybírat. Připraveny jsou rodinné penziony, moderní apartmány i nadstandardní hotely.

Tajemné hrady i vysoké hory

V první řadě na vás čekají tajemné hrady obestřené pověstmi o upírech. Stejně tak se můžete projít do vysokých hor a užívat si neobyčejný výhled na daleké okolí a panenskou přírodu. V některých městech vás překvapí ojedinělá atmosféra. Bukurešť jakožto hlavní město je plné kontrastů. Čekají na vás monumentální budovy socialistického realismu a neoklasicismu, ale vaší pozornosti neuniknou ani romantické uličky historického centra či rozlehlé parky. Hotely v Bukurešti jsou na různých úrovních, tedy některé jsou spíše pro nenáročné, jiné naopak pro návštěvníky prahnoucí po nadstandardu.

Místa, která byste měli navštívit

Vedle hlavního města stojí za návštěvu i delta Dunaje, což je současně biosférická rezervace. Dále pak za zmínku stojí pohoří Bucegi či skalní hřeben Piatra Craiului. Právě v Rumunsku se nachází i zřícenina hradu Poenari známá právě díky hraběti Drákulovi. U hradů ještě zůstaneme, protože nesmíme zapomenout na novorenesanční stavení Peles či hrad Hunedoara. Najděte si hotely v Ilfovbucarestu, což je region, v němž se nachází nejen metropole, ale i další významná města.

V případě, že hledáte hotely a ubytování, podívejte se do nabídky portálu Hotely.cz.