Letní výlety, které nic nestojí
3 mins read

Letní výlety, které nic nestojí

Plánujete své léto prožít naplno a užít si příjemný čas s rodinou, dětmi i přáteli? Ušetřete svůj rodinný rozpočet a vyberte si výlety, které jsou zdarma. Inspirujte se zajímavými tipy, kam vyrazit a naplánujte si svou aktivitu ještě dnes.

Stezka bosýma nohama

Užijte si léto všemi smysly a vyzkoušejte stezku bosýma nohama. Podívejte se v okolí, kde se nachází nejbližší. Může se jednat o stezku v lese, v parku nebo také jako součást hradu a zámku či jiné kulturní památky. Na stezce vás čeká chůze po kamení, po kůře, písku, ale také štěrku nebo třeba po šiškách. U této aktivity se pobaví nejen děti, ale také dospělí.

Rozhledny

Sbalte si s sebou na výlet ergonomický batoh, ze kterého vás ani děti nebudou bolet záda. Užijte si výlet a nejbližší rozhlednu. Na internetu zjistíte, zda je rozhledna volně přístupná a zdarma. K některým rozhlednám vede příjezdová cesta, u jiných vás čeká dobrodružné hledání a výstup do kopce. Nezapomeňte na kvalitní obuv a dodržujte pitný režim.

Koupání v přírodě

Skvělým způsobem, jak si užít léto je koupání. Zapomeňte na přeplněné koupaliště a vyzkoušejte rybník, jezero nebo vodní nádrž v okolí. Nebojte se do městského batohu, kromě plavek a osušky, přibalit také knihu a karty pro volné chvíle na dece.

Zříceniny

Pokud vás nebaví zdlouhavé prohlídky hradů a zámků, které samozřejmě i něco stojí, nebojte se změnit cíl své cesty. Najděte v okolí jiné kulturní památky s volným přístupem, bez vstupného a bez průvodce. Romantika i historie na vás dýchne při návštěvě zřícenin. Zjistěte si o nich informace na internetu nebo v knize a zorganizujte komentovanou prohlídku svým nejbližším sami.

Kostely a kaple

Zajímavým tipem na výlet jsou také kostely a kaple. Prozkoumejte nejdříve kostel ve svém okolí, následně se vydejte do okolních vesnic a případně na vzdálenější místa. Při cestování často zapomínáme, že úžasná a tajemná místa máme často i na dosah ruky.

Přírodní úkazy

Užít si letní dovolenou s partnerem i dětmi můžete také v přírodě. Vybalte učebnice a školní penál ze školní aktovky a dejte do ní deskové hry, oblíbenou dětskou knihu a vyrazte kempovat. Je na vás, jestli nejdřív zkusíte přespat doma na zahradě nebo rovnou risknete dobrodružství v přírodě.