5 věcí, které musíte mít, než si domů pořídíte hlodavce
2 mins read

5 věcí, které musíte mít, než si domů pořídíte hlodavce

Uvažujete o tom, že si pořídíte domácího mazlíčka a vaše volba padla na hlodavce? Nezáleží na tom, jestli to bude zakrslý králík, roztomilé morče nebo malý křeček. Na jeho příchod je třeba se připravit. Váš nový zvířecí kamarád musí mít speciálně upravené místo pro život. Co vše budete potřebovat?

 

  1. Prostorná klec

Hlodavci potřebují dostatek pohybu. Nejdříve je třeba vybrat prostornou klec. Zatímco křeček si bude hovět i v menší kleci o rozměrech 46 cm x 29,5 cm x 22,5 cm, králík nebo morče potřebují klec větší. Dobrou volbou je Ferplast klec pro králíky CAVIE 80 o rozměrech 79 cm x 49 cm x 38,5 cm. Je novinkou na trhu a pořídíte ji za pouhých 746 Kč.

3c9b53c1fc01dcbaae803acd461e1322

  1. Podestýlka

V kleci musí mít zvíře kvalitní podestýlku. Hlodavci milují teplo, proto je lepší dát podestýlky více, aby se do ní mohli „zachumlat“. Mnoho chovatelů dělá tu chybu, že zvířatům do klece dává obyčejné piliny. Chyba je to z to důvodu, že piliny nedokáží dobře absorbovat zápach. Lepší volbou je proto speciální podestýlka pro hlodavce, například Asan Pet Silver Aloe podestýlka pro hlodavce. Obsahuje koloidní stříbro a díky tomu má skvělé antibakteriální a antiseptické účinky.

 

  1. Dostatek vody

V kleci musí mít hlodavec neustálý přístup k vodě. Je naivní mu dávat mističku s vodou, protože ji určitě rozlije. Kupte raději napáječku, kterou umístíte vně klece. Dovnitř zasahuje jen trubička, ze které zvíře pije.

 

  1. Kvalitní krmivo

Hlodavci chovaní doma často trpí nedostatkem živin, které by získali z potravy ve volné přírodě. Vždy kupte kvalitní krmivo pro hlodavce. Je vhodné jídelníček čas od času zpestřit syrovou zeleninou nebo ovocem.

 

  1. Zábava a pohyb

Hlodavci potřebují pohyb. Králíčky a morčata se nebojte pustit z klece ven, aby se mohli proběhnout. Křečkovi pořiďte do klece kolečko na běhání. Na trhu jsou i různé žebříky a další prolézačky.