Alternativy ke klasické školce aneb kam dát hlídat dítě?
2 mins read

Alternativy ke klasické školce aneb kam dát hlídat dítě?

Ne vždy je klasická školka dostupným řešením. Někdy není kapacita, jindy je školka daleko nebo jsou třeba prázdniny a školky jsou zavřené. Co tedy dělat, když ani babičky nemohou a vy nemáte komu své dítě svěřit? Existuje několik alternativ, díky nimž bude o vaše dítě dobře postaráno. Jaké to jsou?

 

Soukromá školka

Pokud není běžná školka dostupná například kvůli naplněnosti nebo chcete-li prostě zkusit něco jiného, pak dejte šanci soukromým školkám. Soukromé školky mívají různé zaměření, ale bývají spíše ve větších městech. Cena za hlídání dětí se navíc od klasických školek liší a záleží na tom, jaké zaměření daná soukromá školka má. Tento způsob hlídání můžete zvolit například i přes letní prázdniny, kdy nejsou k dispozici klasické alternativy.

 

Chůva

Velice oblíbenou možností dnešní doby jsou soukromé chůvy. Starají se o děti v jeho domácím prostředí a naplno s e mu věnují, zatímco se rodiče věnují pracovním povinnostem. Chůvy hlídají děti různého věku, ať už se jedná o batolata nebo předškoláky. Výhodou je, že si chůvu můžete vybrat dle vzájemných sympatií a domluvit se s ní na konkrétních hodinách, přičemž tato flexibilita je velice výhodná.

Jak správnou chůvu najít? Můžete se obrátit na některou z agentur na hlídání dětí a vybrat si některou ze zkušených a způsobilých adeptek.

 

Příměstské tábory

V letním období se může zdát, že mít kam umístit děti bude těžké. Ale opak je pravdou. V posledních letech se těší velké oblibě tzv. příměstské tábory, které jsou zaměřeny na různé druhy činností. Dítě nikam neodjede na 14 dní, ale do tábora dochází každý den a pak se vrací zase domů. Věkový rozsah je široký, a tak zde najdou místo i ti nejmenší. Tábory bývají většinou organizovány tak, že dítě přijde kolem osmé hodiny ráno a odejde kolem osmé ráno a vrátí se kolem páté odpoledne, což je pro pracující rodiče ideální.