Jak vylepšit osobní půjčku?
2 min. čtení

Jak vylepšit osobní půjčku?

Refinancování půjček. Oč podezřeleji tohle slovní spojení může některým znít, o to příjemnější je výsledný efekt. Laicky řečeno se jedná o doplacení stávajícího nevýhodného úvěru novým výhodnějším úvěrem. Samozřejmě za vylepšených podmínek.

 

Proč refinancovat?

Účelem refinancování je získání nižšího úroku, snížení výše splátek a prodloužení doby splácení. Pro člověka, který prvotní úvěr uzavřel za ne zcela výhodných podmínek, to může být citelná úleva při tvorbě rodinného měsíčního rozpočtu. Výsledkem refinancované půjčky je zajištění nové půjčky a doplacení stávající.

 

Co refinancovat?

Refinancovat lze jakákoliv půjčka, u které jsou splněny podmínky pro refinancování. Ať už je to vysoký úrok, krátkou dobu splatnosti nebo vysokou měsíční splátku. Refinancovat se doporučují půjčky střednědobého až dlouhodobého charakteru.

 

Kdy refinancovat?

Zejména lepší úroková sazba, to je věc, na kterou většina lidí slyší. V praxi dokáže změna ušetřit až několik tisíc a zaručit klidné spaní všem, kteří si nad variací půjček lámou hlavu. Důležitým aspektem, který se vyplatí nepodcenit, je i možnost splatit úvěr předčasně. Pokud je předčasné splacení možné v plné výši zdarma, tak vám při refinancování nevznikají absolutně žádná rizika a jde vždy o výhodnou transakci.

Při refinancování půjčky můžete také využít další akce nabízené věřiteli, jako je například akce

Až 100% úroků zpět“, nebo půjčení hotovosti bez ručitele nebo zástavy.