Autem na dovolenou – jak se připravit?
3 min. čtení

Autem na dovolenou – jak se připravit?

Prázdniny jsou konečně tady a s nimi i doba zasloužených dovolených. Většina z nás míří k moři do oblíbených turistických destinací, jako je Chorvatsko, Itálie či Bulharsko. Nejen, že jsou pro nás cenově přijatelné, ale díky jejich poloze se můžeme na krásných písčitých plážích vyhřívat už po osmi hodinách jízdy autem z Česka.

 

Sami sobě svým pánem

Právě automobilem se na dovolenou vydává čím dál více lidí, především rodin s dětmi. Tento způsob cestování je totiž nadmíru pohodlný. Můžete si zabalit tolik věcí, kolik jich váš vůz uveze, jste sami sobě svým pánem, nezávislí na jiných osobách, čase, ani místě – „zakotvíte“, kdekoli se vám zrovna zalíbí a z vaší cílové destinace pak podnikat různé výlety do blízkého i vzdálenějšího okolí.

 

Plánujte, plánujte

Než se však na cestu po vlastní ose vydáte, vše si pečlivě naplánujte, ať vás nic nepřekvapí a jízda proběhne bez nepříjemných komplikací. Ze všeho nejdřív si nechte vaše vozidlo zkontrolovat v autoservisu, musí totiž být v perfektním stavu, aby vás spolehlivě a bezpečně dopravilo až do vaší cílové destinace. Poté začněte plánovat trasu. Na pomoc si můžete vzít GPS navigaci. Nastudovat si nezapomeňte dopravní předpisy, které platí v zemích, jimiž budete projíždět, některé by vás totiž mohli docela nepříjemně překvapit. Pohlídejte si hlavně povinnost svícení a povolené rychlostní limity.

Občerstvení nesmí chybět

Na cestu si nezapomeňte připravit také nějaké občerstvení, které během dlouhé jízdy přijde vhod. Vítané je hlavně osvěžení v podobě pár doušků oblíbeného nápoje. Abyste si ho mohli vychutnat v té správné teplotě, přibalte s sebou autochladničku s termoelektrickým chladicím boxem na všestranné použití TF-240 od společnosti Orava, kterou pohodlně připojíte k 12 V auto konektoru, či k elektrické síti s napětím 230 V. Její objem činí 24 litrů a vejdou se do ní 2 l a 1,5 l PET lahve. Tato autochladnička disponuje jak funkcí chlazení (dokáže ochladit o 9-12°C pod teplotu okolí), tak i ohřevu (ohřívat dovede až do 50°C), což z ní dělá na trhu výrobků jedinečný unikát. Záleží tedy čistě na vás, jakou funkci si zvolíte a zda dáte přednost spíše teplému pokrmu nebo ledově vychlazenému nápoji. Ať tak či tak, přejeme vám dobrou chuť!