Proč nosit spodní prádlo z bavlny
4 mins read

Proč nosit spodní prádlo z bavlny

Spodní prádlo je nejdůležitější část šatníku, máme ho oblečené přímo na těle a každý den se tak prádlo dotýká naší holé kůže, je tedy důležité věnovat pozornost materiálům, které nosíme. Proč si vybrat právě bavlnu? Patří mezi nejpoužívanější přírodní materiál a má i další skvělé vlastnosti!

 

Bavlna na prvním místě

Oblíbený materiál bavlna je znám zhruba od roku 7000 před naším letopočtem. První zmínky o ní jsou ze starověkého Egypta a následně se začala šířit do celého světa. Vlákna bavlny se získávají z bavlníku a díky němu je bavlněné spodní prádlo tak hebké a jemné. Velkou výhodou tohoto materiálu je také pevnost v tahu a odolnost.

 

Co se z bavlny šije

Bavlněné dámské kalhotky patří mezi nejpříjemnější druh spodního prádla stejně jako bavlněné pánské trenýrky. Bavlna je na kůži velmi příjemná a prodyšná. Právem se z tohoto materiálu vyrábí nejen spodní prádlo, ale také trička, tílka, košile, mikiny nebo dokonce šály a punčocháče.

 

Kdo bavlnu ocení

Tento materiál ocení alergici, lidé, kteří trpí atopickým ekzémem a lidé s citlivou pokožkou. Bavlna je vhodná také pro výrobu dětského oblečení. Pro milovníky pohodlí a příjemného pocitu na kůži je bavlna ideální volbou. Její použití při výrobě kvalitního spodního prádla oceníte hlavně, protože bavlna saje pot a je jednoduchá k udržování. Často můžete vidět bavlněné spodní prádlo s příměsí elastanu, který udržuje stálý tvar prádla a navíc skvěle obepíná tělo, stahuje ho a dodává vám pocit, že je spodní prádlo jako vaše druhá kůže.

Jak prát

Při praní bavlněné oblečení a také dámské a pánské spodní prádlo otočte, prádlo se vám nebude tak žmolkovat a nebude se měnit jeho barva. Prát můžete na 40° C a dodržujte rozlišení na tmavé a bílé spodní prádlo. Vyhnete se tak zaprání a nepříjemným šedým odstínům, které se mohou projevit na bílém oblečení i spodním prádle.

 

Jak vybírat spodní prádlo

Při výběru vhodné spodního prádla vždy dbejte nejen na kvalitní materiál a padnoucí střih, ale dámské i pánské spodní prádlo musí skvěle sedět. Existuje několik druhů kalhotek, stačí si vybrat ty, které jsou pro vaši postavu nejlepší.

· Vhodná podprsenka

Co se týče podprsenky, tak oceníte sportovní styl a široká ramínka. Sportovní podprsenka skvěle padne a nebude vás nikde táhnout a škrtit. Dbejte také na to, aby podprsenka nedeformovala tvar vašeho poprsí a netlačila vás. Ideální podprsenka vaše prsa mírně zpevní a hlavně je pozdvihne a odlehčí tak zádům.

· Padnoucí kalhotky

Při výběru vhodné velikosti kalhotek se můžete inspirovat zajímavou radou. Klasické bavlněné kalhotky vždy vybírejte podle toho, jakou máte velikost trička. Pokud máte tričko S nebo M, tak by vám měly padnout i kalhotky stejné velikosti. Pokud však máte atypickou postavu, například tvaru jablko nebo hruška, tak vám mohou pomoct velikostní tabulky s uvedenými centimetry.