Balíte se na dovolenou? Nechte doma žiletky i líčidla!
2 min. čtení

Balíte se na dovolenou? Nechte doma žiletky i líčidla!

Jako každý rok teplé sluneční paprsky lákají nadšené turisty, aby se vydali objevovat nové kraje nebo si dopřáli vytoužený odpočinek u moře. Pokud i vy se chystáte na vysněnou dovolenou, jistě řešíte, jak si na dovolenou sbalit veškerou potřebnou kosmetiku a co naopak nechat doma.

 

Nechte pleť dýchat

Každá žena chce vypadat krásně a na letní dovolené to platí dvojnásob. Své pleti a pokožce však nijak neprospějete, pokud si do kufru zabalíte velkou tašku plnou dekorativní kosmetiky. Nanesením krému, makeupu či pudru v parných měsících způsobíte to, že se pokožka začne nadměrně potit, zanášejí se jí póry a líčidla se roztečou. Navíc jakákoliv vrstva na obličeji zabrání rovnoměrnému opálení. Může se tak stát, že pojedete domů s bílým obličejem. Jestliže je to tedy možné, kosmetiku omezte na opalovací krém s faktorem, hydratační krém a krém po opalování. Před odjezdem si zajděte do kosmetického salonu na úpravu obočí nebo prodloužení řas – tak zajistíte, že budete po celou dobu krásná a zároveň pleť nebude nadměrně zatížená. Navíc opálený obličej vás učiní mnohonásobně hezčí než nejkvalitnější makeup.

 

Žiletky škodí kůži

Rychle rostoucí chloupky jsou věcí, která může dovolenou rychle zkazit. Holení je přitom zdlouhavé a nikoho nebaví. Jestliže letíte na dovolenou letadlem, žiletky si navíc nemůžete přibalit sebou. Další věcí je, že žiletka při odstraňování chloupků poškozuje kůži a ta se pak v důsledku toho může začít loupat. Nezapomínejte, že u moře je kůže namáhaná nejenom konstantním slunečním svitem, ale také slaným mořským vzduchem a slanou vodou. Nijak jí tedy neprospějete, pokud ji budete přidávat ještě nešetrným holením. Nejlepším řešením je odstranit chloupky pomocí depilace cukrovou pastou či horkým voskem. Díky této proceduře zůstane vaše kůže nepoškozená a s chloupky se můžete rozloučit minimálně na tři týdny.