Kavalír King Charles je ideální společník
3 min. čtení

Kavalír King Charles je ideální společník

Kavalíři jsou psi vyznačující se svým elegantním vzhledem, který je ještě více podtržen překrásnýma hnědýma očima. Jejich hladký jemný kožíšek, hrající mnoha barevnými variacemi, vás přímo nutí k tomu, abyste se s nimi pomazlili. A i když byl původně chován pro lov malé zvěře, jeho sladká povaha z něj dělá dokonalého společníka, kteří nadevše miluje, když se schoulí do vašeho klína nebo na měkké polštáře ve vaší posteli.

Toto plemeno není nijak nové, vznik Kavalír King Charles a King Charles Španěl se datuje k 17. století do Velké Británie. Obě plemena se různě křížila a tak jsou často zmiňována spolu. King Charles chová velkou lásku k přírodě a rád vyhledává dobrodružství. Při výcviku se vyznačují svou inteligencí a mírnou povahou a díky tomu výcvik tohoto plemene není nijak zvláštně náročný. Přesto je více než žádoucí, abyste ho měli při procházce na vodítku nebo pod důkladným dozorem, protože zvířata jakými jsou například veverky, nízko letící ptáci ba dokonce i motýli, ho budou velmi zajímat a bude je chtít pronásledovat. Potřebu pohybu má, i když to tak na první pohled nemusí vypadat, vcelku vysokou a tak nezapomínejte na pravidelné dlouhé procházky.

Kavalírům, stejně jako podobně vznešenému plemenu Pekinéz, velmi prospívá rodinné prostředí a užívají si všech druhů společnosti a velice se hodí k dětem. Klidná povaha přispívá i k tomu, že se dobře snáší s ostatními psy či kočkami. Mějte však na paměti, že je to stále lovecké plemeno a tak jej určitě pozorně sledujte v případě, že máte doma další mazlíčky, především pokud jsou to ptáci, křečci nebo králíci. Tito psi opravdu nemají rádi častou samotu, protože bývají náchylní k separačním úzkostem. A tak hrozí, že když se bude delší dobu cítit osamělý, bude kňourat, štěkat nebo cíleně ničit věci ve vaší domácnosti. Pokud hledáte psa, který by měl vaši domácnost ochránit, toto plemeno určitě není dobrou volbou. Kavalíři sice budou štěkat, až někdo zastaví u vašich dveří, ale obecně bývají přesvědčeni, že všichni cizinci jsou jejich noví přátelé.

Když ale hledáte psa, která je vhodný jako dobrý rodinný společník, Kavalír King Charles je s jeho mírnou a přátelskou povahou určitě dobrou volbou. Dejte si však pozor, abyste mu mohli věnovat dostatek času k tomu, aby z něj vyrostl šťastný a sebevědomý pes a nezapomeňte na pamlsky za odměnu. I pro menší plemena seženete na www.mujmazlik.cz kvalitní pamlsky a odměny, které bude váš pes milovat.