Barevné dětské náušnice
3 min. čtení

Barevné dětské náušnice

Jako dospělé ženy se držíme více při zemi a ne každá z nás holduje barevným šperkům. Ovšem na světě snad není nic krásnějšího, než naše malá stvořeníčka ozdobená barevnými náušničkami. Každá malá holčička se ráda parádí. Barevnými dětskými náušničkami jí jistě vykouzlíte úsměv na rtech, a ona bude mít navíc radost ze svého prvního opravdového šperku.

Barva drahého kovu je první na řadě

Při výběru prvních dětských náušnic rozhodně doporučujeme zlato. Miminka jsou velmi náchylná na jakékoliv okolní vlivy a je známo, že zlaté šperky velmi dobře snášejí. Dnes se běžně dětské náušnice vyrábějí z kvalitního 14-ti karátového zlata.

Mezi klasiku patří zlaté  dětské náušnice ze žlutého zlata. Často je pořizují babičky, které jsou zastánkyně právě žlutého ušlechtilého kovu. Dětské náušnice z bílého zlata už patří k modernějšímu provedení náušniček a velmi krásně padnou tmavovláskám. Další variantou je zlato růžové, které si v dnešní době také našlo své obdivovatele.

Jak vybrat barvu kamene?

V první řadě si musíme ujasnit, jaké drahé kameny jsou používány pro dětské náušnice. Jde o tzv. syntetické drahé kameny, které jsou cenově dostupné. Pochopitelně se pro dětské náušnice diamanty a jiné pravé přírodní kameny nepoužívají, a to z důvodu jejich značně vysoké ceny.

Řada rodičů volí barvu kamínku podle barvy očí dítěte. V takovém případě dokáží náušničky opravdu zvýraznit oči malé princezny. Obecně platí, že růžová sluší každé holčičce a je tomu skutečně tak. A je-li vaše malá slečna schopná si vybrat sama, potom vám odpadá tento náročnější úkol a můžete se zaměřit na tvar náušnic.

Jeden či více kamínků?

Již dávno neplatí, že jsou dětské náušnice osazeny pouze jedním kamínkem. Neustále zvyšující se poptávka nutí výrobce vymýšlet nové a nové tvary a kombinace barevných kamenů.

První možnost je kombinace barevného kamínku s jemnými bílými zirkony. Náušničky tak nepůsobí přeplácaně. Dále můžete mít několik stejně barevných kamenů, což se používá například u tvaru kytičky. A nebo se kombinují dvě barvy drahých syntetických kamenů.

Vše je otázkou vkusu a představy každého rodiče. Samotný výběr nových náušniček může působit hrozivě, ale věřte, že jde pouze o příjemnou část výchovy vašich ratolestí.