Chlapi ji milují, zamilujte si jí také
5 min. čtení

Chlapi ji milují, zamilujte si jí také

Máte také někdy pocit, že váš muž se prostě a jednoduše zamiloval do tlakové myčky? U nás doma to tak bylo. Každý týden bylo možné pozorovat mého manžela, jak láskyplně myje auto. To by ale nebylo nic tak zvláštního, když by pak sám od sebe nevyčistil i příjezdovou cestu. Říkáte si, prostě je pečlivý. Nu, mezi námi děvčaty, není.  Ale u příjezdové cesty nezůstal. Pokračoval čištěním chodníku kolem domu, přešel na terasu a dokonce vyčistil i okolí bazénu. Říklala jsem si, že by to bylo věkem? Za pár dnů se to opakovalo a tentokrát dokonce zabrousil i na schody v rohu zahrady, které již dávno zarostly mechem. Postupem času se u nás venku vše jen lesklo a zářilo čistotou. Dokonce i zahradní nábytek vypadal téměř jako nový. Pořád jsem to nechápala, ale stačilo ji vzít do ruky. Po tajmu jsem si jí půjčila, a zkusila jen tak pomaličku čistit dlaždice před domem. To byste nevěřili, šlo to tak snadno. Teď již svého muže chápu, prostě se zamiloval do „tlakovky“. A já mám všude čisto a bez práce.Tak i já miluji naši tlakovou myčku.

Tlakové myčky jsou v naší moderní době vynikajícími pomocníky při čištění aut, motorek, kol, ale i zahradního nábytku, terasy, pochozích cest okolo domu, teras, schodů nebo zídek. Důležité při jejich používání je zvolit správný tlak, aby nedošlo k poškození plochy nebo věci, kterou čistíte. Volba ale u kvalitnějších myček je snadná a téměř intuitivní.

Alfou a omegou je tlak a nástavec. Když čistíte choulostivější plochy jako například dřevo, vyberte nástavec k tomu určený – např. u myčky Kärcher  K 5 FULL CONTROL HOME existuje speciální nástavec – T-racer, který šetrně, a přesto s dostatečnou silou plochu vyčistí a nepoškodí ji.

 

Jak na tlak?

Moderní tlakové myčky mají jednoduché ikony, které přesně ukazují, co budete čistit, stačí tak jen zmáčknout volbu. Např. ikonu autíčka. Některé tlakové myčky jako např. Kärcher K 7 mají dokonce ovládání přímo na pistoli, takže jej máte snadno a ihned při ruce.  Podívejte se na video, jak snadné čištění může být. „Tlakovky“ jsou snadnější způsob s vynikajícím výsledkem za zlomek času.

Podívejte se, jak na to.

https://youtu.be/4qi2v-YoFlM

 

Jeden příklad

S tlakovou myčkou K 5 FULL CONTROL HOME (NYNÍ ZA ZVÝHODNĚNOU CENU 10 490 Kč) si můžete nastavit stupeň tlaku přímo na pracovním nástavci a vždy vám jej zobrazí i LED kontrolka na pistoli, tudíž máte kontrolu stupně tlaku maximálně pod palcem. Na režim čisticího prostředku můžete přepnout snadno a bez jakékoliv výměny pracovního nástavce. Součástí balení je i Home Kit s čističem ploch T 350 a Čistič kamene 3 v 1.

 

Jak na pěnu?

Snadné nanášení čisticího prostředku umožňuje pěnovací tryska, se kterou vytvoříte aktivní pěnu. Oceníte ji zejména při mytí aut, plastového zahradního nábytku a některých ploch.

 

Pár dalších tipů

Pro čištění pevnějších ploch můžete použít koncovku se širším či užším paprskem. Tak velmi snadno odstraníte například řasy, které podkladu dávají nevzhledné zelenavé zabarvení. Lehce se zbavíte i lišejníku či mechu z kamenné zídky.

Tlakovou myčku lze použít ale i k odstraňování plevele. Úzkým paprskem rostlinu odříznete od země.

Tlakovou myčkou ale nemusíte čistit jen venkovní prostory. Ideální jsou pro mytí aut, kol, ale také motorek a vašich dalších miláčků.

 

I bez tlakové vody

Některé tlakové myčky dokážou využívat i alternativní zdroje vody – jako jsou rezervoáry, kanystry, potok nebo rybník. Díky tomu můžete ještě lépe šetřit vodou.

Pojďte se také zamilovat do tlakové myčky.

Více na www.karcher.cz