Barvy u spodního prádla nejsou jen o módě

0

Dnes bereme jako samozřejmost že si můžeme vybrat prádlo jakékoli barvy a i třeba se vzorem nebo obrázkovými motivy. Barvy však měly v průběhu historie u prádla velký význam a pojí se s nimi i různé pověry.

Jak na Nový rok

Novoroční předsevzetí si dává mnoho z nás. Budeme hubnout, jíst zdravě, učit se cizí jazyk, plnit si sny, méně pracovat a více odpočívat. S předsevzetím a novým začátkem souvisí barva spodního prádla, které si na sebe vezmeme poslední den v roce. Podle španělské legendy může udávat tón vašeho příštího roku. Pro dobré zdraví bychom si tak 31. prosince měli obléct modré prádlo, pokud toužíme po lásce, přivolá ji barva růžová. Pro celý rok plný úspěchu, prosperity a bohatství je určena barva žlutá. Červené boxerky nebo kalhotky zaručí vášeň. Nevinnou bílou zvolte, pokud je pro vás prioritou harmonie a mír. Štěstí v osobním i pracovním životě přináší zelená.

Podle nálady

V dřívějších dobách bylo nejvíce žádané prádlo světlých barev, bílé, tělové a krémové. Bílá barva zůstává stále na vrcholu popularity, často je také spojována s profesionálními sportovci a reklamami zvučných značek, ve kterých září právě bílé slipy nebo boxerky. V minulosti také nosili bílou barvu spořádaní občané, zatímco černá byla určena pro prostitutky a ženy ve veřejných domech. V současné době jsou ale stále oblíbenější módní barevné kombinace. Velkou odezvu mají i pánské trenýrky s obrázky, které nosí muži bez ohledu na věk. Barva samozřejmě hraje roli i pro svého nositele, říká se, že o vás vypoví, kdo jste. Černé prádlo značí, že jste praktičtí a odvážní. Bílé nosí sebevědomí a vyrovnaní lidé. Modrá je kreativní, žlutá veselá a dobrodružná, zelená nezávislá a červená tak trochu bláznivá a plná života.

Barva prádla také dokáže ovlivnit naši náladu, stejně jako to, zda nám dobře sedí a nikde netlačí. Nebojte se barev a zkuste změnu, třeba se vám veselejší motivy zalíbí nebo zjistíte, že na každém šprochu je pravdy trochu.