Tiramisu kuličky a další dezerty s kávou
2 mins read

Tiramisu kuličky a další dezerty s kávou

Máte rádi tiramisu a další kávové dezerty, ale nebaví vás jejich složitá příprava? S těmito recepty si vykouzlíte během několika minut chutné a jednoduché tiramisu kuličky a další kávové dobroty. Rozhodně je vyzkoušejte!

Tiramisu kuličky

Ingredience a postup

Na přípravu budete potřebovat několik základních ingrediencí. Jedno balení (240 g) dětských piškotů rozdrtíme v mixéru a přidáme jedno balení pudinku bez vaření. Následně si uvařte svou oblíbenou kávu. Záleží na vás, jakou přesně použijete mletou kávu. Připravit si ji můžete ve svém kávovaru nebo klidně i v moka konvičce. Bude vám stačit přibližně 100 ml. V horké kávě si rozpusťte 100g čokolády na vaření a následně vmíchejte balení mascarpone. Do vzniklé směsi přesypte rozmixované piškoty s pudinkem. Vše dobře promíchejte. Pokud se vám zdá, že se vzniklé těsto stále lepí, klidně rozmixujte další piškoty a přisypte. Hmotu následně přeformujte do kuliček nebo válečků a nechte alespoň hodinu odležet.

Tip pro vylepšení

V případě že chcete kuličky povýšit na vyšší level, zkuste je obalit v rozpuštěné čokoládě nebo vám postačí i holandské kakao. Chuť vylepšíte i přidáním 1 až 2 čajových lžiček instantní nebo mleté kávy. Kuličky se skvěle hodí jako odpolední zákusek, nebo třeba i jako ozvláštnění běžného vánočního cukroví.

Rumové kuličky s kávou

Podobný recept a postup jako na tiramisu jsou i na rumové kuličky. Tentokrát k rozdrcenému balení dětských piškotů přidáme 200 g změklého másla, 150 g moučkového cukru a 100 g kakaa. Směs smícháme s přibližně 30 ml rumu, který rozmícháte s dvěma lžícemi studené kávy. Vzniklou hmotu vytvarujeme stejně jako u tiramisu do kuliček nebo válečků, záleží na vás, čemu dáváte přednost. Výsledné kuličky nakonec obalíme ve strouhaném kokosu nebo třeba v kakau.

Tip pro vylepšení

Rumové kuličky vylepšíte i politím rozpuštěnou horkou čokoládou, případně můžete dovnitř vložit oblíbený druh ořechů. Například para ořech, lískový ořech nebo třeba oloupanou mandli.