Batoh, nebo aktovka? Která školní brašna bude pro vaše dítě nejlepší?

0

Začátek školního roku se nezadržitelně blíží a s ním i povinnosti, které se zahájením školy souvisejí. Je třeba vybavit děti školními pomůckami i oblečením a samozřejmě nesmí chybět batoh, nebo aktovka. Pro co se raději rozhodnout?

Aktovky jsou vhodné pro prvňáčky

Zatímco v minulosti se do školy nosily zásadně jen aktovky, v současné době jejich místo často přebraly batohy. Co by určitě tašce do školy nemělo chybět? Je to zejména dostatek kapes – na učebnice, svačinu i drobnosti, které si dítě bere s sebou. Rozdíl mezi aktovkou a batohem je celkem jednoduchý. Aktovka má jeden hlavní prostor, který je rozdělený přihrádkami. Když tedy žák aktovku otevře, má dokonalý přehled o všech věcech, které v ní má. Z tohoto důvodu je aktovka praktická pro mladší děti, a to zejména prvňáčky, kteří se se školou teprve seznamují, nebo žáky na prvním stupni základní školy.

Batoh je ideální pro starší školní děti a studenty

Naproti tomu batoh má vedle hlavní komory ještě dalších několik komor a kapes, díky nimž bývá skladný. Některé modely mají i polstrovanou kapsu na notebook, jsou tedy vhodné i pro žáky na středních školách a vysokoškolské studenty. Nabídka batohů i aktovek v internetových obchodech i kamenných prodejnách je poměrně pestrá, co se týká výbavy i barevného provedení. Školním brašnám nechybí polstrovaná a anatomicky tvarovaná záda, bezpečnostní prvky v podobě reflexních ploch pro lepší viditelnost dětí na ulici i odolný a omyvatelný materiál, aby tašky něco vydržely. Vždyť každý školní den ponesou velkou zátěž.

Pořiďte dětem atraktivní set

Některé české značky aktovek a batohů nabízejí celé sety, kdy je možné koupit také pytlík na přezůvky a penál v jednotném designu. Nezapomeňte dokoupit také láhev na pití nebo svačinový box, aby vybavení pro vaše děti bylo kompletní. Dětem uděláte radost, když je necháte si batoh nebo aktovku vybrat podle jejich přání.