Boho svatba vás přenese do světa snů
3 mins read

Boho svatba vás přenese do světa snů

Plánujete svatbu a chcete něco jiného než je klasický obřad na úřadě a společný oběd s rodinou? Inspirujte se boho svatbou s prvky hippies. Slaďte se do barevného stylu od oblečení, přes jídlo až po zábavu. Nechte si poradit jak na to.

Výběr šatů

Při výběru svatebních šatů se zajímejte hlavně o to, aby vám šaty padly. Není nic horšího než když musíte celý den strávit v šatech, které vás tlačí, táhnout nebo vám padají. Vyberte si svatební salón, kde vám šaty upraví na míru. To stejné platí o výběru pánského svatebního obleku. V boho stylu je u svatebního oblečení dovoleno téměř vše, nebojte se tedy zdobných prvků, háčkovaných doplňků nebo třeba šatů s prostřihy na břiše nebo bocích. Boho nevěsta vždy vypadá jako víla, mnohdy je bosá a má často rozpuštěné vlasy, ve kterých nechybí květinový věneček.

Místo svatby

Nejvhodnějším místem na svatbu je příroda, ať už se jedná o palouk v lese nebo louku u domu. Zajímavým nápadem je také stodola, která je uzpůsobena na společenské akce. Pokud chcete ušetřit, skvěle se hodí i zahradní párty nebo oslava spojená s grilováním. U boho svatby však může být svatebním místem také hrad, zámek nebo třeba kaple, případně kostel.

Jídlo a pití originálně

Připravte svatebčanům originální raut. K boho svatbě se hodí sladké i slané pečení, cupcakes, muffiny, tartaletky nebo třeba slané dezerty z listového těsta. Přizpůsobte volbu občerstvení také ročnímu období. Nebojte se mít v létě pro své hosty domácí zmrzlinu a limonády, na podzim pak například tématické občerstvení z dýní.

Zábava na svatbu

Kromě klasických svatebních her připravte pro své hosty například karaoke párty. Skvělým nápadem je i skládání básní nebo vlastních písní. Na boho svatbě se všichni chtějí bavit, nebojte se do her zapojit i fotoaparát a fotokoutek. Zábava by měla vypovídat o novomanželích, pokud tedy například milují vědomostní kvízy, uspořádejte svatební kvíz.

Další boho tipy

Zajímejte se o tradice daného místa, kde svatba probíhá nebo o tradice míst, ze kterých novomanželé pochází. Podle těchto tradic vymyslíte i skvělou svatební zábavu, tombolu s místními cenami nebo také upomínku pro hosty, kterou dostanou na svatbě jako dárek. Nebojte se na boho svatbě odvázat, odložte svou obuv, užijte si bosýma nohama přírodu a klidně zkuste půlnoční svatební magii.