Dobroty, pro které stojí za to hřešit
3 min. čtení

Dobroty, pro které stojí za to hřešit

Milujete svoje večerní chvíle klidu a jste schopni v jejich průběhu spořádat tolik zakázaných dobrot, že vás potom trápí výčitky svědomí? Už nemusí. Vsaďte na opravdu vybrané delikatesy ze všech možných koutů světa, kterých si ale dopřejete opravdu jen trochu. Budete mít pocit, že jíte něco výjimečného a také to tak bude, a zároveň přispějete dobré věci a podpoříte chudší světové regiony.

Milujete kávu?

Dopřejte si ji ve všech možných variantách. Zrnkovou, mletou, instantní, výbornou chuť dokáže nabídnout i káva bez kofeinu. Nechcete-li konzumovat přímo kávu, můžete si dopřát i alternativní kávové nápoje, jako například zelenou kávu či kávu z obilí, do  které je pro povzbuzení přidána guarana. Jako alternativu ke kávě si můžete večer dopřát také horkou čokoládu, která chutná podobně jako tuhá čokoládová tabulka, jen vaše tělo nezatíží tolika kaloriemi. Ovšem pouze za podmínky, že si ji dostatečně zředíte vodou nebo mlékem. Na večerní mlsání je ideální také sušené ovoce anebo oříšky. Zkuste i jejich neobvyklé kombinace. Skvěle chutnají například datlové lanýže se skořicí, které vám krásně prohřejí útroby, a přinesou jedinečnou chuť prosluněného Egypta.

Zelený čaj povzbuzuje podobně jako káva

Víte už velmi dobře, jak připravit kávu tak, aby vám po ránu chutnala a zároveň vás výborně povzbudila? Pak budete jistě překvapení tím, že podobně povzbuzující účinky má i zelený čaj. Nezáleží přitom na tom, jakou odrůdu si dopřejete. Vyzkoušejte klidně více. Jinou chuť má roibos, maté anebo honeybush. Zelený čaj se pro vás může stát výborným zpestřením a náhradou každodenního ranního kávového rituálu.

Něco pro potěchu duše

Nejenom tělo můžete hýčkat dobrotami, které mu dopřejete. Potěšte i svoje oči a jejich prostřednictvím duši, kterou jistě nadchne pohled na rukodělné výrobky, které s láskou a péčí produkují obyvatelé nejchudších světových regionů. Například hadrová panenka přátelství vyráběná tibetskými ženami, které utekly před čínským nátlakem do indického exilu, je krásnou možností, jak přispět dobré věci a udělat dobře nejen svému žaludku, ale i svému nitru. V každém případě ji mohou využít vaše děti, které si s ní budou jistě velice rády hrát.