Jak vybavit dětskou postýlku pro miminko?
3 min. čtení

Jak vybavit dětskou postýlku pro miminko?

Příprava na příchod nového člena domácnost není ničím jednoduchým. Kromě nezbytných oblečků, lahviček, hraček a spousty drobností je potřeba zařídit miminku především pohodlnou a prostornou postýlku. Ani ta ale nemůže být prázdná. Co všechno by mělo být v postýlce pro malé miminko?

Na velikosti záleží

Zatímco v minulosti existovala pouze jedna velikost dětských postýlek, v současné době mohou budoucí rodiče vybírat hned z několika variant. To je často matoucí. Proto je na místě uvést, že základní velikost dětské postýlky je stále 120 x 60 cm. Chcete-li svému potomkovi dopřát více pohodlí, můžete volit postýlku s rozměry 140 x 70 cm.

Ložní povlečení a matrace

Naprostým základem vybavení do dětské postýlky je kvalitní spíše tvrdší dětská matrace, peřinka s polštářkem a samozřejmě ložní povlečení. To může být designově sladěno se zbytkem výbavy do postýlky, aby celek působil harmonicky. Standardní velikost dětské peřinky je 120 x 90 cm a polštářku 60 x 40 cm. Narazit samozřejmě můžete i na jiné atypické rozměry, zejména v obchodech se zahraničním zastoupením. Není tedy výjimkou, když narazíte na peřinky s rozměry 135 x 110 cm a polštářky s rozměry 55 x 35 cm. V tom případě si raději ve stejném obchodě, v jakém pořídíte ložní soupravu, zakupte rovnou i několik sad ložního povlečení. To byste potom jinde hůře sháněli.

Ochranný mantinel a baldachýn

Aby se vaše děťátko při prudkém pohybu v postýlce nezranilo, je vhodné nainstalovat mu do ní také ochranný mantinel, který se připevňuje k dřevěné kostře postýlky prostřednictvím látkových tkalounů. Uvnitř mantinelu by měla být měkká výplň. Pro zkrášlení postýlky a zároveň možnosti omezení přítomnosti světla můžete vašemu nejmenšímu pořídit také baldachýn. Opět je krásné, pokud je ve tejném designu, jako zbytek postýlky. Nezapomeňte, že k baldachýnu bude potřeba také vzpěra, což je prakticky kovová tyč, na kterou se látka zavěsí.

Další praktické doplňky

Především maminky ocení praktický kapsář, který lze zavěsit vně postýlky a uschovat v něm drobnosti od plenky po dudlík. Zejména pro novorozence ale nezapomeňte do postýlky pořídit také zavinovačku z měkkého a příjemného materiálu. Její standardní velikost je 80 x 80 cm. Jde vám z toho všeho hlava kolem? Pak vězte, že to rozhodně ještě není vše. Jestliže nemáte čas ani chuť zaobírat se detaily dětské výbavy a přesto byste rádi svému miminku dopřáli jen to nejlepší, čeká na vás postýlka pro miminko s vybavením, které obsahuje vše podstatné a ještě něco navíc. Ušetřete čas i peníze a investujte rovnou do výhodně sady.