Vraťte se do formy po hormonální léčbě
3 min. čtení

Vraťte se do formy po hormonální léčbě

Máte za sebou hormonální léčbu a projevilo se to i na vaší postavě? Možná už víte, že zhubnout po lécích je opravdu těžké. Nechte si poradit, jak na to. Inspirujte se cvičením, jídelníčkem a zdravými potravinami, které vaše hubnutí urychlí.

Hubněte chytře

Už jste potkali někoho, kdo vám říkal, že přibral po hormonální léčbě nebo tuto zkušenost máte za sebou osobně? Pokud ano, určitě víte, že i když dodržujete zdravý životní styl, léky na úpravu hormonálního cyklu dokážou velmi rychle zvýšit číslo na vaší váze. Nesnažte se okamžitě držet radikální dietu, spíš se zkuste zamyslet, co můžete udělat jinak, abyste si alespoň po dobu léčby udrželi stejnou váhu.

Odlehčete jídelníček

Nejdříve ze svého jídelníčku odeberte potraviny, které obsahují velké množství cukru. Vyhněte se také polotovarům a smaženým pokrmům. Zkuste přidat víc zeleniny, dopřejte si i ovoce a zařaďte také oříšky, semínka a v neposlední řadě luštěniny. Odlehčete svůj jídelníček tím, že například majonézu do salátu nahradíte bílým jogurtem, případně místo smažení na oleji zkuste využít metodu vaření v páře nebo alespoň pečení bez tuku.

Pravidelně cvičte

Začněte cvičit a věnujte se hlavně takovým sportům, u kterých budete spalovat tuky. Může to být jízda na rotopedu, ale také běh na běžeckém páse. Skvěle fungují i posilovací pomůcky, který jsou určené k posílení středu těla. Ať už se jedná o TRX závěsný systém nebo bosu pro posílení zad i břicha.

Co funguje

Mezi zajímavé a ověřené tipy patří i zkoumání jídelníčku podle složení. Pokud máte nastavenou dietu s velkým množství bílkovin, váš organismus přemění přebytky aminokyselin v glukózu. Tím pádem není tento styl stravování u hormonální léčby zcela vhodný. To stejné platí u nízkotučné diety, kdy jsou tuky víceméně nahrazeny sacharidy, které následně způsobují přibírání. Nejlepší volbou se tak jeví rozumné snížení sacharidů a nahrazení zdravými tuky. Samozřejmě je potřeba dbát i na zdravé množství bílkovin. Účinkem pak bude potlačení hormonů, které stimulují ukládání tuků v organismu a hubnutí.