Bradla nesmí chybět v žádné domácí posilovně

0

Potřebujete zpevnit horní polovinu těla nebo zapracovat na středu těla? Pak potřebujete bradla jako oblíbené všestranné sportovní náčiní. Ať už totiž plánujete na bradlech posilovat, nebo je využít jako součást kondičního cvičení v rámci redukce hmotnosti, vaše možnosti s bradly a hrazdami jsou skutečně široké.

A navzdory všeobecně panujícímu názoru se rozhodně nejedná o cvičební stanoviště jen pro ty nejsilnější muže. Naopak. I ženám mohou být bradla na cestě za vysněnou postavou velmi ku prospěchu. Pojďme se společně podívat na to, co nám obchody se sportovním vybavením nabízejí, ale také na to, jaká bradla pro svou domácí posilovnu vlastně vybrat.

Zformujte s bradly své ruce a břišní, zádové i ramenní svalstvo

To, jaká bradla jsou konkrétně pro vás tím nejlepším posilovacím a kondičním nástrojem, závisí na části těla, kterou chcete primárně zdokonalovat. V profesionálních kamenných, ale také internetových prodejnách s kvalitním sportovním načiním, jako je například ten na následujícím odkazu https://hop-sport.cz/, najdete vícero typů bradel. Mezi ty úplně nejoblíbenější modely patří samozřejmě bradla v kombinaci s dalšími sportovními instrumenty. Pokud ale potřebujete dovybavit skromnou domácí posilovnu, rozhodně se vyřádíte i na stacionárních a regulovaných bradlech.

Regulovaná bradla s měkkými područkami a zádovou opěrkou se dají pořídit za velmi příznivé ceny, de facto již od tisícikoruny výš. Máte-li omezený rozpočet a volnou stěnu, na niž by šla tato bradla připevnit, nemusíte mít obavy z toho, že by vaše břišní, ramenní a zádové svalstvo nebo třeba tricepsy zahálely. Speciálně navržené rukojeti zabraňují prokluzování. Profi obchody ale dodávají bradla i s kvalitními rukavicemi, aby se zabránilo případným odřeninám a mozolům. Stacionární bradla pak přináší řešení i do těch nejmenších bytů. Nemusí se totiž nikam instalovat na stálo. Pouze si je vyndáte z úkrytu, a po cvičení zase uklidíte. Výška tyče se dá jednoduše a rychle přenastavit podle aktuální potřeby. Ochranné patky na základnách bradel nejen zvyšují jejich stabilitu, ale také brání mechanickému poškození podlahy.

Bradla v kombinaci s hrazdou

Řeč je například o stacionární hrazdě s nastavitelnými bradly. Na tomto multifunkčním cvičebním instrumentu si protáhnete naprosto celé tělo. Nosnost stacionární hrazdy ze skálopevných ocelových profilů s bradly je obvykle až neuvěřitelných 200 kg. Bezpečné, efektivní a pohodlné cvičení bez obav si tedy užijete, ať už jste střízlík nebo máte nějaké ty kilogramy navíc. Problémem ale není ani vaše výška, neboť příčky tohoto modelu lze nastavit do různých úrovní. Bradla na cvičení můžete použít jak k přitahování, tak při dělání kliků.

Totéž platí také pro další model, kterým jsou bradla se švédskou stěnou. Lavice, bradla a hrazda. Přidáte-li k tomu doplňky, jako jsou činky nebo gumy na posilování, obsáhnete s tímto sportovním nástrojem kompletní škálu cviků pro každodenní silový trénink. Zároveň jej ale lze využít i jako nástroj pro opatrné protahování v rámci rehabilitačních cviků po úrazech či operacích pohybové soustavy. Vysoká nosnost a kvalitní zpracování konstrukce upevněné ke zdi či k podlaze poskytují bezstarostné cvičení.