I v případě, že máte záznam v registrech a jste tedy vedeni jako dlužníci, máte šanci na získání vhodného finančního produktu. Ale jen u nebankovních věřitelů.
3 min. čtení

I v případě, že máte záznam v registrech a jste tedy vedeni jako dlužníci, máte šanci na získání vhodného finančního produktu. Ale jen u nebankovních věřitelů.

Existuje půjčka pro dlužníky?

Život bývá někdy celkem nevyzpytatelný a složitý a může nám připravit mnohá nepříjemná překvapení. Stačí, když někam založíte některou důležitou složenku a už se kolotoč roztáčí. Mnoho lidí se domnívá, že pokud i se zpožděním vše doplatí, jsou z toho venku. Ale může to být velký omyl. Překvapení se dostaví ve chvíli, kdy přijdete zažádat do banky o úvěr a ta před vámi zavře přepážku.

§ Jak je to možné?

§ Na vině je záznam v některém registru dlužníků.

V tu chvíli vám nepomohou ani dostatečně vysoké příjmy. Přesto si můžete najít webové stránky, kde je zveřejněna hypoteční kalkulačka Finanční patron, od které se dozvíte aktuální úrokové sazby, které poskytují banky. Tato informace vám může být prospěšná při hledání produktu, kterým je nebankovní půjčka.

o Najít vhodný finanční produkt můžete totiž i se záznamem ve zmíněných registrech.

V některých případech se registry neřeší

Jestliže máte dostatečně vysoký příjem, který je zárukou toho, že pro vás nebude problém budoucí úvěr splácet, může být pro vás tím pravým takzvaná půjčka ViaSMS pro dlužníky. Tento nebankovní finanční produkt je spíše známější pod označením půjčka bez registru. Společnost po vás bude vyžadovat stabilní příjem a na oplátku nebude řešit registry.

§ Přesto je zapotřebí počítat s tím, že vaše úroková sazba bude o trochu vyšší.

§ Je to logická kompenzace pro rizikovějšího klienta.

Výhodou půjčky bez registru je možnost poskytnutí dlouhodobého i krátkodobého úvěru. Mezi krátkodobé půjčky se řadí například rychlá půjčka Lundea, která se také dá najít pod označením online půjčka. Další výhodou současných nabídek nebankovních poskytovatelů je také možnost dohodnutí odložení splátek. Peníze se vyplácejí buď na účet anebo v hotovosti. Záleží na oboustranné dohodě. Za nevýhodu se může považovat nutnost ručení majetkem. A to především u požadavku na vyšší finanční hotovost. Pak je vhodné využít například produkt, který najdete pod označením půjčka se zástavou.