Inspirace do pokoje pro miminko – komody, bedýnky a přebalovací pulty
6 mins read

Inspirace do pokoje pro miminko – komody, bedýnky a přebalovací pulty

Vysněný a krásný pokojíček si pro svůj uzlíček štěstí přeje snad každá maminka. Co v pokojíčku nesmí chybět a na co si dát při výběru pozor vám zodpoví tento článek.

Jak na přebalování

Přebalování miminka se ze začátku zdá náročné každé mamince. Postupně si ale i v této činnosti budete jistější. Na trhu naštěstí existuje spousta pomocníků, kteří vám převíjení dítka značně ulehčí. Taková komoda na přebalování vás rozhodně nenechá ve štychu. Využijete jejího úložného prostoru, praktického pultu i moderního designu. Díky vhodně zvolené výšce vás navíc nebudou trápit bolesti zad. Pokud ale již máte svou vysněnou komodu, pak stačí jen pořídit univerzální přebalovací pult na komodu, který jednoduše na tu svou připevníte.

Zdravý spánek vašeho miláčka

Kvalitní spánek je pro miminko nejdůležitější. Určitě to znáte – pokud je děťátko nevyspané, tak je protivné, špatně jí a celkově je neklidné. Co ale udělat pro to, abyste spinkání co nejvíce zkvalitnili a vyhli se tak nepříjemnostem? Jistě vás nepřekvapí, že zásadní je pohyb na čerstvém vzduchu a celková aktivita. Dejte miminku co nejvíce podnětů zvenčí a téměř okamžitě pocítíte výrazné zlepšení.

Ještě důležitějším bodem se jeví kvalitní matrace. Zaměřte se na hypoalergení základ i vhodnou tvrdost. Výhodu můžeme spatřit například ve stále populárnějším kokosovém vlákně, jehož přírodní základ vás jistě osloví. Dobrá matrace do postýlky podporuje zdravý růst zad dítěte. Jejímu výběru tedy rozhodně věnujte zvýšenou pozornost nejen kvůli dobrému spánku, ale i kvůli zdravému vývoji.

Dřevěné bedny, úložné krabice a komody hravě schovají všechny nezbytnosti

Každý rodič ví, že bez úložných prostor to s příchodem nového přírůstku prostě nejde. Najednou se kolem vás objeví spousta drobností, které budou zabírat velké množství místa. Vhodnou volbou jsou v těchto případech úložné boxy, ale i nejrůznější komody. Hledáte něco trvalého, stylového a snadno udržitelného? Vsaďte na proutěné komody! Ryze přírodní produkt, jehož údržba je naprosto bezproblémová, se do dětského pokoje báječně hodí.

Pokud preferujete otevřený a vzdušný prostor, tak masivní a těžký nábytek u vás nemá místo. Do otevřených komod a polic ale všechny ty věci neschováte. Stylové bedny a krabice problém hravě vyřeší a navíc jsou i jedinečnou dekorací do dětského pokoje. Můžete totiž vybírat z rozmanité škály stylů. Zvolíte dřevěné, proutěné, nebo originálně barevné boxy?

Dětský pokoj pro kluka i pro holčičku

Nábytek do dětského pokoje vybírejte zejména podle bezpečnosti. Pokoj pro miminko ještě nemusíte extra ladit do barev, či případných zájmů – stačí, když bude funkční, bezpečný a plný vychytávek, které vám usnadní starost o děťátko. Postupem času byste ale měli přemýšlet, jak ho nejlépe přizpůsobit potřebám vašeho dítěte.

  • Malou princeznu potěšíte stylovým pokojíčkem, kde nebude nouzi o růžovou barvu, domečky pro panenky i odpočinkový koutek třeba s krásným křeslem nebo vakem na sezení.
  • Chlapečci, jen co odrostou batolení a začnou poznávat svět, tak jsou okouzlení prehistorickým světem dinosaurů, což se klidně do jejich vysněného pokoje může promítnout.

Nezáleží zas až tolik na zvolených barvách, jako spíše na preferencích malého průzkumníka. Obecně platí, že nikdy nic nezkazíte neutrálními barvami a přírodním provedením.

Dětské postýlky

Vaše miminko tráví své první chvíle zejména v postýlce. Vyplatí se nad ideální postýlkou pro dítě důkladně popřemýšlet. Uvažovat můžete hned nad několika variantami dřevěné postele. Postýlka se stahovatelnou bočnicí patří dlouhodobě mezi ty nejoblíbenější. Nabízí se i možnost s odnímatelnými příčkami. V tomto případě záleží jen na vašem výběru.

Možností je však více – košíky pro miminka, kolébky, nebo spací vaky a nejrůznější tipy dětských hammocků. Kvůli úspoře místa lze uvažovat i nad postýlkami s úložným prostorem, nebo dokonce zabudovaným přebalovacím pultem. Existují i rostoucí postýlky, které lze jednoduše pomocí bočnic přestavět na postel juniorskou. Výběr dětské matrace rozhodně nepodceňujte. Matrace by měla být zdravá, spíše tvrdší, dostatečně prodyšná a hypoalergenní.

Doplňky a dekorace se mnohým zdají zbytečné. Dětský pokojíček je totiž barevný a stylový již sám o sobě. Navíc bude zanedlouho protknut osobností samotného dítěte. Pokud byste ale nad nějakou pomyslnou třešničkou na dortu přece jen přemýšleli, tak věnujte pozornost nástěnným nálepkám nebo populárním makramé dekoracím.