Český ráj s nádhernou přírodou a skalními městy
2 min. čtení

Český ráj s nádhernou přírodou a skalními městy

Půvabná, člověkem nedotčená příroda, skalní města s neopakovatelnou atmosférou, malebná údolí lákající na romantiku a starobylé hrady připomínající dávnou historii. Přesně tak by se dal charakterizovat Český ráj, kam každoročně vyráží tisíce turistů i horolezců. V následujících řádcích vám prozradíme, co všechno na vás čeká.

V první řadě byste se měli podívat na penziony v Českém ráji, protože během jednoho dne rozhodně nestihnete všechny atrakce.

Bozkovské dolomitové jeskyně

Velkým lákadlem jsou jednoznačně Bozkovské dolomitové jeskyně s mnoha chodbami a síněmi. V nejnižších částech jeskyní se nachází voda, která vytváří dechberoucí podzemní jezera, jež jsou dokonce považována za největší v České republice. Vzhledem k tomu, že jeskyně měří na délku 1 060 metrů, jedná se o nejdelší dolomitové jeskyně v tuzemsku, kde se teplota vzduchu pohybuje od 7 do 9 stupňů Celsia. Vlhkost dosahuje 96 % až 100 %.

Podívejte se, jestli je ve vámi zvoleném termínu volný penzion v Bozkově, který je v blízkosti tohoto turistického cíle.

Prachovské skály

Dalším známým místem Českého ráje jsou Prachovské skály, které jsou většinou v hledáčku milovníků horolezectví. Stačí si najít penzion v Jičíně, protože Jičín je od Prachovských skal vzdálený pouhých deset kilometrů. Připraveno je hned několik různých okruhů. Záleží na tom, jaká je vaše kondice a na jaký okruh si troufáte.

Hrad Kost

Pokud byste hledali jeden z nejstarších zachovalých středověkých hradů v České republice, zamířili byste na hrad Kost nacházející se zhruba 18 kilometrů od Jičína. Hrad je nedílnou součástí chráněné krajinné oblasti Český ráj.

Vyrazte na dobrodružnou dovolenou i zajímavý prodloužený víkend do Českého ráje. Jestliže hledáte penziony, podívejte se na webový portál Penzion.cz.