Chci konat dobré skutky – kde mám začít?
2 min. čtení

Chci konat dobré skutky – kde mám začít?

Přemýšlíte nad tím, že začnete lidem více pomáhat a konat dobré skutky, ale netušíte, od čeho se odrazit? Sestavili jsme seznam čtyř jednoduše realizovatelných dobrých činů, které může vykonat každý.

 

Darujte krev

Nemocných a zraněných stále přibývá a nemocnice neustále hledají vhodné dárce krve. Pokud jste muž nebo žena ve věku od 18 do 65 let, splňujete první z podmínek pro darování krve. Víte, co vás čeká, pokud lékař zjistí na základě vašich výsledků, že můžete být zařazeni mezi dárce? Samotný odběr trvá od 8 do 12 minut, kdy vám bude odebráno 450 mililitrů krve. Po odběru by měl dárce své tělo šetřit, měl by alespoň jeden den nasadit klid a dodržovat pitný režim.

 

Věnujte oblečení

Zbylo vám po velkém jarním úklidu vašeho šatníku oblečení, které už neoblečete? Na světě je spousta lidí, kteří vám za něj budou vděční. Už jste slyšeli název „POTEX“? Jedná se o společnost, která po Praze a jejím okolí provozuje kontejnery na textil, do kterých jednoduše staré a nepotřebné oblečení zanesete. Zajímá vás, co se děje dál? Tyto kontejnery jsou vyprazdňovány 2 krát až 3 krát týdně. Nasbíraný textil je roztřízen, ten, který je zachovaný, putuje k potřebným, a ten, který je obnošený, je recyklován a použit k výrobě předmětů každodenní potřeby.

 

Pomáhejte s úklidem

V dnešní době se pomalu stává velkým trendem úklid planety. Každá země se na tento úkon zaměřuje po svém. Pokud jste si všimli, na sociálních sítích kolují pozvánky na akce typu „Ukliď Prahu“, kdy se sejde velká parta lidí a snaží se vysbírat odpadky v určité městské části.

 

Povídejte si

Určitě víte, že v domovech pro seniory je spousta osob, které již nemají žádné příbuzné, nebo s nimi nejsou v kontaktu. Co víc může takového člověka potěšit než to, když získá člověka, který za ním bude pravidelně chodit, povídat si s ním, chodit na procházky apod. Díky tomuto skutku se staří lidé necítí tak sami, mají zase radost ze života a těší se z každého dne.