Jak chytře zařídit dětský pokoj pro dvě děti?
4 mins read

Jak chytře zařídit dětský pokoj pro dvě děti?

Zařizování dětského pokoje nemusí být noční můra, a to ani v případě, že zařizujete pokoj pro dvě děti. Stačí se na začátku zamyslet nad jeho prostorovým řešením a pořídit vhodné vybavení. Právě v tom tkví tajemství úspěchu.

Ne každý si může dovolit ten luxus a zařídit každému ze svých dětí vlastní pokoj. Pokud máte jen omezený prostor, musí na řadu přijít kompromisy a děti se musí podělit o jeden pokojík. I v tomto případě však musíte myslet na to, že každé dítě potřebuje mít vlastní osobní prostor. To je o to důležitější, když je mezi dětmi větší věkový rozdíl a také v případě, že máte holku i kluka.

 

Dva dětské pokoje v jednom

Když budete zařizovat dětský pokoj pro holku a kluka, zvažte možnost, udělat z jednoho pokoje dva. Pomocí nábytku se vám snadno podaří rozdělit dětský pokoj na dva a vytvořit krásný dívčí pokoj na jedné polovině a klučičí pokoj na té druhé. Stačí použít vhodné doplňky a nábytek a spokojeni budou oba.

Znamená to všechno pořídit dvakrát, dvě postele, dvě komody, dvě skříně i dva psací stoly. Pokud se pro takové řešení rozhodnete, vymalujte pokoje neutrální barvou a nechte děti, ať si každý vyzdobí svůj prostor po svém. Takto rozdělit můžete pokoj i v případě, že máte dvě holky nebo dva kluky. Obě děti tak dostanou svůj prostor, který je pro ně velmi důležitý.

 

Dětský pokoj pro dva

Ne všechny pokoje jsou dost velké na to, aby se dalo toto řešení použít. V tom případě přichází na řadu ještě o něco kompromisnější řešení – všechno společné. Vyřešit takový oříšek vám pomůže správná volba nábytku. V současné době je na trhu mnoho možností, stačí si tedy jen vybrat tu, která bude vyhovovat vašim prostorovým i finančním možnostem.

Začít byste měli u postele. Důvodů je k tomu hned několik, zabere nejvíc místa a je to opravdu nejdůležitější součást pokoje. Pro dvě a více dětí jsou vhodným řešením patrové postele, které vám výrazně ušetří místo a často vyřeší spoustu dalších prostorových potíží. Patrová postel pro dvě děti vám kromě dvou lůžek nabídne i dostatek úložných prostorů, důmyslně ukrytých do konstrukce postele.

Pokud jsou děti ještě hodně malé nebo z nějakého důvodu nechcete, aby spaly na patrové posteli, pak můžete pořídit postel pro dvě děti s přistýlkou v šuplíku. Nebo širší postel, kde mohou spát obě děti vedle sebe.

Pro dva školáky budete také potřebovat stůl na psaní úkolů. Dětský psací stůl pro dva jim umožní dělat úkoly nebo si malovat najednou. Často bývají takové stoly i součástí multifunkční patrové postele. Lze dokonce pořídit sestavu, která vám nabídne dvě postele, z nichž spodní se díky jednoduchému mechanismu promění na psací stůl pro dvě děti.