Co jsou superpotraviny a proč je žádoucí je zařadit do jídelníčku?
2 mins read

Co jsou superpotraviny a proč je žádoucí je zařadit do jídelníčku?

Lidské tělo je možné chápat jako velmi složitý mechanismus, který získává energii z „paliva“ které mu dodáváte. Pokud je vaše strava nastavena správně, vaše tělo je schopno podávat maximální výkon. Pokud ho „hltíte“ nezdravými potravinami, tělo nemá dostatek kvalitních zdrojů a jeho funkce ochabují. Chtěli byste se cítit v pohodě a mít tělo, které perfektně funguje? Zařaďte do vašeho jídelníčku superpotraviny. Proč a jaký je výběr?

Co lze od superpotravin očekávat

Superpotraviny jsou označením pro potraviny, které jsou bohaté na široké spektrum pro tělo prospěšných látek. Superpotraviny obsahují velké množství vitamínů, minerálních látek, stopových prvků a dalších složek, které lidské tělo potřebuje, aby mohlo správně fungovat a bylo silné a zdravé. O superpotravinách se hovoří jako o stravě budoucnosti, jejich složení je čistě přírodní. Měli by je konzumovat všichni, kterým záleží na jejich zdraví a chtějí pro své tělo udělat maximum.

Na jakých si pochutnat a proč?

I vy můžete vybírat z několika druhů superpotravin.

Mezi nejznámější patří semínka Kustovnice Čínské Goji. Ačkoliv se jedná o malá semínka, jejich obsah je super velký – semínka obsahují ve vysokém poměru vitamíny C, B1 a B2, dále také betakaroten i důležité aminokyseliny. Konzumace semínek má blahodárný vliv na činnost jater a ledvin.

Mezi superpotraviny řadíme i nepražené drcené kakaové boby, které obsahují vitamín C a působí jako antioxidanty. Je možné je konzumovat jen tak, nebo s nimi ochucovat jídla.

Skvělá jsou i Chia semínka s vysokým obsahem nenasycených mastných kyselin omega 3 a vápníku. Dodávají energii a jsou vhodným doplňkem stravy pro sportovce a pro všechny, kdo se potýkají se zvýšenou fyzickou námahou.

Pro posílení zdraví jsou tu živé minerály Mumio Shilajit.

Zařaďte do vašeho jídelníčku superpotraviny. Změnu k lepšímu pocítíte už po několika dnech užívání!

Výhodně je koupíte na www.biovara.cz.