Co s dětmi na svatbě
2 mins read

Co s dětmi na svatbě

Plánujete svatbu a při sepisování seznamu hostů jste zjistili, že se jí zúčastní i děti? Zkuste pro ně naplánovat nějakou aktivitu a zábavu, aby se nenudili a nebyl pro ně svatební program příliš dlouhý. Nebojte se poprosit o pomoc i někoho z rodičů a inspirujte se věcmi, které je dobré zařídit.

Zasedací pořádek

Se staršími dětmi je to poněkud jednoduší. Zvolit pro ně můžete samostatný stůl nebo jeho část. Menší děti raději nechte u rodičů. Avšak, nezapomeňte pro ně zajistit dětské židličky. Postarat byste se měli i o výběr jídel, zvláště pokud máte netradiční menu.

Informujte rodiče

Snažte se zjistit co nejvíce informací, například zda rodiče chtějí menší děti spustit z očí na některé části dne.  Ještě před svatbou pak zkontrolujte, zda je pro děti zajištěný program, a to včetně dozoru. Je dobré zajímat se také o to, zda se na místo svatby a obřadu dostanou rodiče i s kočárkem.

Zábava

Plánujete-li dětský koutek, volte jeho umístnění spíše dál od hlavního dění. Pokud je možnost další samostatné místnosti je to nejlepší volba. Zábava pro děti nemusí být nutně finančně náročná. Postačit vám můžou hračky nebo televize a počítač. Postačí, když dětem pustíte pohádku a máte zábavu alespoň na několik desítek minut.

Další činností, jak zaměstnat děti, mohou být obyčejné omalovánky či jen pastelky, voskovky a papír. Pokud se i tak najdou děti, které se budou nudit, vymyslete pro ně svatební úkoly, jako třeba spočítat všechny hosty, kolik hostů má na sobě modrou barvu, kolik mužů má černý pánský oblek a podobně. Veškeré počty mohou zapisovat do tabulek a můžete z této zábavy udělat i malou dobrovolnou soutěž o ceny.

Zapojte je do svatby

Děti můžete zapojit i do samotné svatby. Jistě může být roztomilé vidět malou družičku v dětských šatech nést svatební prstýnky, nebo nechat děti vyřádit ve fotokoutku, kde se mohou vyfotit v různých maskách, například i bílých šátcích, které jsou podobné dámským svatebním šatům.