Naličte se jako femme fattale

0

Slyšeli jste už o pojmu femme fattale? Jedná se o osudovou a zároveň přitažlivou a smyslnou ženu? Chcete vypadat právě tak? Inspirujte se tipy na líčení, s kterým budete nepřehlédnutelná. Nebojte se výrazného líčení, které bude zároveň sexy.

Podkladová báze a základní příprava

Začněte vyčištěním pleti, a to pomocí čistícího tonika nebo séra. Vždy vybírejte správné kosmetické přípravky podle toho, zda vás trápí suchá nebo spíš mastná pleť. Naneste podkladovou bázi pod make-up anebo použijte bb krém, který je často podkladovou bází i make-upem v jednom. Nakonec použijte pudr, který slouží k zafixování celého make-upu.

Co zvýraznit

Pomocí pudru a tvářenky zvýrazněte lícní kosti, případně alespoň líčka. Chytrým stínováním se dají zakrýt nejen nedokonalosti pleti, ale i nějaké ty kilogramy navíc. Zvýraznění lícních kostí se hodí pro ženy s kulatým obličejem, které jej potřebují zúžit. Stejně tak se dá opticky zúžit a zmenšit i nos a příliš velké rty.

Kočičí oči

Jako femme fattale si dejte záležet na líčení očí, protože se říká, že oči jsou okno do duše. V tomto případě by měla být hned na první pohled vidět vaše svůdná, vášnivá a divoká duše. Nebojte se tedy černé voděodolné řasenky a použijte i tužku na oči. Stejně tak si můžete dovolit tužku na linky a vytvoření kočičích očí.

Kouřové stíny

Zvolte barevné stíny nebo vsaďte na klasiku, kterou jsou kouřové stíny. Použijte bílé a černé stíny a oko vybarvěte až téměř k obočí. Vytvořte jednoduchý tvar, kdy v koutku oka začnete bílou tužkou nebo bílými stíny. Pokračujte a oko stínujte až do zcela tmavé černé barvy.

Svůdné rty

Šetřit nemusíte ani na rtěnce. Vyberte si klasickou červenou rtěnku nebo zvolte barevný lesk na rty. Skvěle se osvědčí i tužka na rty. Líčení podle femme fattale si říká o červenou nebo rudou barvu, ale zvolený odstín je na vás. I s růžovými rty a kouřovým líčením budete nepřehlédnutelná.