Tipy pro výběr správné kosmetiky
2 min. čtení

Tipy pro výběr správné kosmetiky

Dopřejte si kosmetickou péči alespoň jednou týdně. Pokud nevíte, jakou konkrétní kosmetiku vybrat, nechte si poradit a nejdříve se zajímejte o typ své pleti. Možná vaše pleť potřebuje hydratovat, protože je vysušená, možná vás trápí naopak mastná pleť.

Analýza pleti

Slyšeli jste už někdy o analýze pleti? Ta slouží k tomu, abyste konečně zjistili, jakou máte pleť a jak o ni pečovat. Možná jste ani nevěděli, že spousta žen si vybírá kosmetiku také podle vzhledu, barvy a vůně. V mnoha případech tak zapomínáme na důležité informace, zda je konkrétní pleťový krém určený k hydrataci pleti, pro smíšenou nebo problematickou pleť a podobně. Na základě toho se může stát, že roky používáme špatnou kosmetiku a své pleti tak škodíme, místo toho abychom jí pomáhali a udržovali dlouhé roky svěží a mladistvou.

Rady pro suchou pleť

Suchou pleť poznáte i podle toho, že se vám tvoří na obličeji suchá místa, v některých případech i šupinky a odlupující se kůže. Tento druh pleti potřebuje hlavně hydratovat. Pořiďte si kvalitní hydratační krém a vraťte své pleti znovu barvu a život. Podpořte své snažení i dostatečným pitným režimem.

Rady pro mastnou pleť

Mastná a problematická pleť vás nejvíc potrápí v dospívání, kdy se tvoří akné. Vyznačuje se přebytkem kožního mazu a někdy až bolestivých a velkých pupínků. Od mastné pleti vám pomůže úprava životosprávy, méně sladkých jídel a cukrů, dostatečný pitný režim a pleťové krémy pro mastnou pleť, které jsou určené právě pro tyto problémy.

Jak řešit akné

Akné je způsobeno hormonálními změnami, s tím souvisejícím dospíváním, ale také genetikou a přebytečným stresem. Nezapomínejte ani na pravidelnou péči o pleť a kromě pleťových krémů, používejte i čistící gely na akné, tonikum na oživení ale i očistu pleti, čistící séra a také čistící pleťové masky. Jednou za čas si zajděte i ke kosmetičce a nechte si pleť vyčistit i mechanickým způsobem.