Najděte svůj styl oblékání
3 min. čtení

Najděte svůj styl oblékání

Zamysleli jste se někdy nad svým stylem oblékání, jestli je vůbec možné jej zaškatulkovat? Nemusíte se oblékat jen podle poslední módy nebo mít jen jeden styl. Nebojte se experimentovat, ale vždy myslete na to, že v jednoduchosti je největší krása.

Jednotnost oblékání

Oblečení nemusí být jen sportovní nebo naopak jen elegantní. Právě tyto dva styly se dají skvěle zkombinovat. Nebojte se být trendy a k sukni si pořídit pohodlné tenisky. Zajímavým prvkem v oblékání jsou i elegantní doplňky ke sportovnímu oblečení nebo třeba společenské šaty a k tomu sportovní mikina. Fantazii se meze nekladou, vždy se však snažte dodržet jednotu alespoň v materiálech a u barev volte tón v tónu.

Komfortní styl

Pokud ještě nemáte vyhraněný styl oblékání, zkuste jej najít. Klidně si na kousek papíru napište, co od svého oblečení čekáte a chcete. Zda vám má hlavně slušet nebo má splňovat určitý dress code v práci a podobně. Zajímejte se na jakém místě bude v prioritách i pohodlí a komfort při nošení. Nebojte se kombinovat například padnoucí dámské legíny a k tomu elegantní košili.

Jak přizpůsobit šatník

Dejte se do úklidu šatníku. Mějte v něm jen to oblečení, které opravdu nosíte. Zbavte se oblečení, které vám z jakéhokoliv důvodu nepadne. Raději jej prodejte nebo darujte a pořiďte si nadčasové kousky, včetně módních doplňků, například dámské a pánské kšiltovky.

Co vy a minimalismus

Podle minimalistického šatníku by vám mělo stačit například padesát kousků oblečení. Přijde vám to nepředstavitelné? Zkuste si však na stranu ze šatníku odložit své oblíbené svršky a zjistíte, že o moc víc kousků oblečení nevystřídáte. Sami si zodpovězte, jak často nosíte zbytek svých věcí?

Elegance a ležérnost vedou

Hledáte nadčasovou módu, která se dá kombinovat? Volte eleganci a ležérnost v jednom. Vyberte si sportovní oblečení, které na první pohled vypadá elegantně a bude se dobře kombinovat. Dejte šanci dámským i pánských mikinám, nebojte se pohodlných tepláků, se kterými můžete i do města a inspirujte se volnočasovými trendy v oblékání.