Cyklistická sezóna zahájena!
2 min. čtení

Cyklistická sezóna zahájena!

Sluníčko už svítí v celé své kráse, teplé dny jsou stále častější, tak proč nechávat svá kola stát stále doma v garáži?

 

Cyklistika jako sport

Zima nám konečně zamávala, proto je na čase uschovat rotoped a oprášit jízdní kolo. Mnohé z nás ještě trápí přebytečná kila, která jsme nabrali během vánočních svátků, avšak správná jízda na kole si s nimi dokáže hravě poradit. Budete se divit, ale ke ztrátě kil vám postačí jenom klidně projížďky, které sice trvají déle, ale za to jsou mnohem účinnější – abyste spálili více kalorií, je dobré sportovat v tzv. anaerobním režimu, kdy dochází ke spalování tuků a posilování srdce a cév.

 

Cyklistika jako hobby

Někdo jezdí na kole z důvodu hubnutí, pro jiného je cyklistika zase koníčkem. Pokud hodláte dovolenou strávit na kole, měli byste si pomalu začít plánovat trasu, kudy povede vaše cesta. Jestliže nebudete spát pod širým nebem, je důležité si vyhledat a rezervovat ubytování – oblíbené mezi cyklisty jsou tzv. penziony pro cyklisty. Už záleží jenom na vás, zda si vyberete trasu, kdy každý den přespíte v jiném penzionu nebo se budete vracet zpět na vámi zvolený cyklopenzion.

 

Na kole i s dětmi

Nemusíte čekat, až vaše děti dorostou do věku, kdy samy usednou na kolo. Je mnoho způsobů, jak strávit dovolenou s dětmi na kolech – dnes už existují sedačky a vozíky připevněné na kole dospělého, které jsou vybaveny různými funkcemi.  A když si najdete bezpečnou trasu bez aut, dovolená na kole bude hned příjemnější. Například takové pobyty na Šumavě jsou velmi vyhledávané díky četným cyklostezkám, které Šumava nabízí. A abyste si dovolenou užili pořádně, je třeba děti neustále bavit, takže aktivní pobyty jsou přímo ideální volbou.