Design interiéru, který nás uchvátil
5 mins read

Design interiéru, který nás uchvátil

Nevěřím příliš na osud a náhody, ale jsem ráda, že se tak stalo. S manželem jsme spolu už nějaký ten čas a zřejmě patříme k těm, kteří mohou tvrdit, že se našli. Kromě mnoha společných vlastností a zájmů dokážeme ocenit krásné věci, harmonický prostor, lidskou kreativitu a schopnost se inspirovat. Například design interiéru je pro nás pro oba velmi důležitým prvkem každého obytného prostoru. Tato obyčejná věta dvojnásobně platí zejména pro jediné místo, kterému společně říkáme – být doma.

Nový dům jsme začali stavět vloni a již od prvé skici jsme věděli, že budoucí interiér nám na dlouhý čas obsadí kus místa ve společných rozhovorech. Oslovili jsme vícero zkušených a oceňovaných bytových návrhářů a designérů. Přiznám se, vybírali jsme pečlivě a dlouho, vždyť přece šlo o zcela výjimečný prostor, který se měl stát naším domovem. Po dlouhých úvahách jsme nakonec dospěli ke jménu – paní Pavlína Lipková a společnost ORIGINE INTERIER DESIGNbytový architekt Brno, návrh interiéru domu.

Designérské schopnosti a odborná zkušenost paní Lipkové nás dokázali zorientovat se v našich představách o prostoru, přičemž vytvořila model komplexního vybavení jednotlivých částí interiéru. Seděli jsme s manželem mnoho hodin nad jejími návrhy a společně hledali alternativy i odpovědi. Nakonec se nám to podařilo.

Protože sedací soupravu a kancelářskou sestavu jsme měli vybranou již předtím, počítali jsme s tím, že interiér bude mít světlejší odstíny. S manželem jsme následně absolvovali několik dobrodružných výprav plných hledání čarovných designérských kousků a krásných radostí, které jsme doma chtěli mít.

45135566 - wooden dining table in bright luxury interior

Není sporu o tom, že paní Lipková byla v každém okamžiku naší spolupráce velmi vstřícná. Její nadšení pro krásné a půvabné věci se nedalo přehlédnout, a tak jsme krok za krokem modelovali náš nový domov a jeho prostory.

Mě, jako ženě se nejvíce líbí jídelní sestava, která je přes svoji atypičnost velmi pohodlná a působivá, což nám s nadšením potvrdili i naši první hosté. Vlastní kuchyň a kuchyňskou linku jsme vybrali společně s manželem, neboť je to jeho milované království. Můj muž vaří skvěle, jistě lépe než já. Paní Lipková nám, i proti prvním plánům nedoporučila žádné obkladačky, ale přírodní kámen, který byl rovněž použit i na pracovní desku. Vyšlo to, a my jsme dnes více jak spokojeni.

45136122 - photo of spacious bright modern salon with neat furniture

Manžel se, na rozdíl ode mne zhlédnul v ložnici, kde do popředí vystupuje moderní dizajn s poličkami přímo na zdech, které nám paní Lipková osobně navrhla a vřele doporučila. Jejich zvláštností je fakt, že jsou bez úchytů, které jsou na jiných běžných poličkách. Naše poličky mají zabudované osvětlení – inteligentně komunikující s intenzitou denního světla za okny.

V domě jsme si – s nápaditým přispěním paní Lipkové – vytvořili i dostatek nového prostoru na další dekorace a kusy nábytku, které nám čas od času padnou do oka. Již jsem se zmínila, že jídelní sestava získala od našich hostí a přátel jen slova chvály, a tak jsme se s manželem ani už tolik nedivili, když se slovy uznání mohl časem pochlubit celý interiér. Věděli jsme, že je to především zásluhou jedné ženy a její firmy.

55660117 - expensive and designed bedroom with crystal elements

Velmi rádi tak osobně – ještě jednou vyslovujeme poděkování paní Lipkové a také inspirativní společnosti ORIGINE INTERIER DESING, návrh interiéru domu, designový architekt Brno. Jsme s manželem přesvědčeni, že to dlouho nepotrvá, a s naprostou důvěrou o jejich služby a skvělé nápady požádáme znovu.