Detoxikace – pomozte svému tělu se pročistit
3 min. čtení

Detoxikace – pomozte svému tělu se pročistit

Přes celý rok se ve vašem těle hromadí miliony toxinů. Denně jste zatěžovaní těžko stravitelnými látkami z potravin, dýcháte znečištěný vzduch, někteří kouří a pijí alkohol, či užívají léky. To vše má vliv na to, v jakém stavu máme organismus.

 

Pravidelný detox

Toxiny mohou způsobit oslabení imunitního systému a tím pádem vznik různých chorob nebo dokonce chronických onemocnění.  Pravidelnou detoxikací pomáháme imunitě, aby fungovala tak, jak má a poskytovala ochranu před napadením organismu nemocemi.

 

Co to vlastně ta detoxikace je?

Je to proces, při kterém tělo zbavujeme jedovatých látek, které se tam nahromadily a to dřív než začnou narušovat přirozené procesy v těle. S tím souvisí i změna životního stylu, stravování a cvičení. Pokud se cítíte neustále unavení, podráždění, přibíráte, trpíte migrénami a bolestí hlavy či kloubů, nemůžete spát nebo jste stále nemocní, je na čase začít o detoxikaci uvažovat.

 

Jak začít

Základ je uvést se do duševní pohody, protože stres a stav psychiky je stavebním kamenem všech poruch či chorob. Dále je nutné změnit samotný jídelníček. Omezte maso, uzeniny, sladkosti a naopak jezte více zeleniny a ovoce. Řepa, jablka, kiwi, špenát, brokolice i banány jsou potraviny, které detoxikaci výrazně podporují.

Pijte hodně tekutin, nejméně 2 litry denně. Vyvarujte se kávy, obsahuje množství kofeinu a navíc odvodňuje organismus. Vhodná je voda, ale i jiné nápoje. Velmi účinný je například detoxikační čaj. Obsahuje byliny, které blahodárně působí na organismus a pomáhají látkové výměně, aby se toxiny mohly z těla vyloučit.

 

Zelený čaj jako největší pomocník

Jedním z největších tahounů však zůstává zelený čaj. Obsahuje vysoké množství antioxidantů, které vám pomáhají v boji s volnými radikály a jinými toxiny v těle. Zabraňuje oxidačnímu poškození zdravých buněk, snižuje cholesterol a dokonce podporuje růst vlasů.

 

Matcha tea

Zelený čaj má mnoho podob a jedním z nich je i v současnosti velmi populární Matcha tea. Ten má ještě větší množství antioxidantů než klasický zelený čaj a obsahuje i další vitamíny a minerály a hlavně látky, který mají výrazný vliv na vaši duševní pohodu. Matcha je vlastně zelený čaj v prášku, protože zatímco u přípravy klasického zeleného čaje se listy nedrtí, u Matcha tea se rozemelou na prášek.