Vypravte se s celou rodinou do minulosti, v Dětenicích je to možné
4 mins read

Vypravte se s celou rodinou do minulosti, v Dětenicích je to možné

Chcete ještě využít pár posledních víkendů, kdy nebude tolik zima a sychravo, a nevíte kam? Zkuste zamířit do Dětenic, kde na vás čeká originální atmosféra a speciální akce pro děti a ženy.

 

Zámecký resort Dětenice

Dětenice jsou veřejnosti známé zejména pro svou Středověkou krčmu, která před hodnou dobou vznikla jako první restaurační zařízení svého typu na světě. V této krčmě totiž nejde jen o gastronomický zážitek, ale vše je pohlceno středověkou atmosférou, a to včetně interiéru, způsobu úpravy některých jídel a zaměstnanců. Uvnitř krčmy se totiž svítí výhradně svíčkami, vše je ze dřeva či kamene a ne vždy je garantováno, že u stolu budete mít možnost sednout si na klasickou židli. Tu a tam je k mání totiž postel nebo okenní výklenek. Místní servírky a číšnici by se někomu mohli zdát nevychovaní, jejich místy nevybraný slovník je však pouze součástí celé středověké show. Ta začíná každý den v sedm hodin večer, ze své role nikdo ovšem nevypadne ani přes den. A tak vám tu a tam přeběhne děvečka po stole nebo vám místo dobrého chutnání bude přikázáno, abyste daný pokrm jednoduše sežrali.

Jak již sám název Zámecký resort Dětenice napovídá, v městečku se zdaleka neukrývá pouze krčma. Součástí resortu je totiž i zámek, zámecký park, pivovar a dva hotely. Doporučuje se tak do Dětenic zavítat alespoň na celý víkend a využít možnost přespat v jednom z hotelů. Hotel Rustikal je doporučován těm, kteří hledají komfort a klid, Středověký hotel, oproti tomu, je spíše pro ty, kteří se chtějí v noci trochu bát. V hotelu totiž údajně straší, což dokazují nadšené recenze českých i zahraničních turistů.

mom-20666_960_720

Dětenice dětem

V říjnu navíc v Dětenicích běží akce s názvem Dětenice dětem. To znamená, že každý říjnový víkend mají děti do patnácti let vstup na zámek, do pekla, do pivovaru a na rytířské turnaje zcela zdarma. K tomu je jim podáván sobotní oběd a nedělní oběd či večeře také zdarma. Šéfkuchař pro děti vymyslel dokonce speciální středověké menu, a to krůtí steak na grilu s pečenou bramborou, bylinkovou zakysanou smetanou a zeleninovým salátem. Akce platí v případě, že tu je k dítěti vždy platící dospělý.

Preferujete-li výlet do Dětenic ve všední den, doporučujeme si vybrat pondělí, kdy jsou v Dětenicích v rámci akce Dětenice ženám obskakovány ženy. Ty mají každé říjnové pondělí oběd či večeře v místní krčmě zdarma. Podáváno jim je krůtí prso na rožni servírované na salátu s bramborou ve stříbře a sklenka červeného nebo bílého vína.

Na své si díky jedinečné atmosféře však přijde celá rodina, jen nechte své konzervativní já pro tento výlet doma. Přece jen ve středověku si také nikdo s nikým nebral servítky.