Dětská móda
3 mins read

Dětská móda

Ty tam jsou doby, kdy se děti oblékaly do oblečení zděděných po sourozencích či jiných rodinných příbuzných. V dnešní době se dětské módě přikládá stejná váha, jako módě pro dospělé. Týká se to nejen oblečení a doplňků, ale také dětských účesů.

 

Účes podle hrnce se již nenosí

Dříve bývalo naprosto běžné, když se dětské sestřihy nijak neřešily. Důležité bylo, aby dítěti nepadaly vlasy do očí a kluci, aby neměly vlasy moc dlouhé. Doba však velmi pokročila a dnes styl a úpravu zevnějšku děti řeší již od nízkého věku. Ten, kdo nejde s dobou, může dokonce zažít i posměch či šikanu. Jak však dítěti zajistit módní vzhled, ale úměrný jeho věku? Můžete sledovat nejrůznější magazíny s dětskými účesy či přímo zajít do kadeřnického salonu a nechat si poradit od profesionálů. Většinou velmi dobře ví, co dělají a co je zrovna in.

 

Jak děti připravit?

Když se jde dítě poprvé stříhat, může být zpočátku velmi nervózní. Záleží tedy na jeho věku a také na tom, jak se dokáže vypořádat s novými situacemi. Mnoho dětí se totiž bojí nových věcí. Pokud máte ratolesti v předškolním či raném školním věku, je obvykle dobré s nimi podrobně probrat, co se v kosmetickém salonu bude dít, jak by se tam měly chovat a že mají poslouchat paní kadeřnici, aby se předešlo nehodám či zraněním. Prospěšné také může být, když se s dítětem půjdete do dětského kadeřnictví podívat „nanečisto“, představíte mu prostředí i co se v něm děje. Když do kadeřnictví zavítáte podruhé, bude to tam dítě už znát a nebude se tolik bát.

Navíc, můžete spojit příjemné s užitečným a mezitím, co se bude vaše ratolest stříhat, můžete sami využít služeb dámského kadeřnictví a pořídit si jiný účes či barvu, můžete si nechat prodloužit nebo zahustit vlasy a v neposledním případě (pokud je máte zničené) nechat si je zázračně spravit pomocí brazilského keratinu.