Dětské hodinky s GPS si vaše ratolesti zamilují

Přemýšlíte o originálním a užitečném dárku pro svoji ratolest, která je ve školním věku? Poradíme vám. Pořiďte potomkovi hodinky s GPS lokátorem, které se postarají o jeho bezpečnost a vám přidají na klidu. Vypadají skvěle, jejich ovládání je díky vymazlenému displeji mimořádně jednoduché. Kromě určení polohy vašeho dítěte toho nabízejí mnohem víc.

Primární úloha je jasná: informovat vás s přesností zhruba 5 metrů, kde se dítě nachází. To oceníte zejména v případě, je-li váš potomek dobrodružné povahy nebo se z jakéhokoli důvodu bojíte o jeho bezpečnost. Díky signálu GPS budete vědět, kudy vaše dítě chodí. Pokud chcete jasně určit hranice, které jsou pro něj ještě bezpečné, nastavte na hodinkách takzvanou bezpečnou zónu neboli geofence. Jakmile děcko překročí její hranice, okamžitě se to dozvíte a získáte aktuální informaci o místě, kde se vyskytuje.

Jak velká bude bezpečná zóna, to záleží jen na vás. Její velikost můžete flexibilně měnit. Rodiče obvykle zohlední oblast, kam dítě chodí do školy, kde má kamarády, příbuzné nebo zájmové kroužky. Výhodou je, že si místa, která školák navštívil, můžete prohlédnout i zpětně a získat detailní představu o jeho aktivitách.

Dětské hodinky s GPS obsahují i užitečné SOS tlačítko. Když ho dítě stiskne, dozvíte se, že se ocitlo v nepříjemné situaci. A nejen to, díky mapě opět uvidíte přesně, kde zrovna je. Kromě toho vám může zavolat, dětské hodinky s GPS fungují i jako jednoduchý mobilní telefon. Do paměti lze uložit až 15 telefonních čísel. K dalším šikovným vychytávkám patří možnost odesílat i krátké hlasové a textové zprávy.

Napadlo vás, jak spolehlivé je určení polohy vašeho dítěte, když existují místa, kde zatím pokrytí signálem GPS nefunguje na 100 %, což třeba platí pro některé budovy? Odpověď je jednoduchá. V takovém případě aplikace využívá dobře dostupný signál, který vychází z vysílačů mobilních operátorů. Krátkodobý výpadek klasického GPS signálu se tímhle způsobem dá bez problémů nahradit.

A ještě něco. Obavy, že se baterie v hodinkách vybije, je zbytečná, o jejím stavu budete informováni. Stejně tak se dozvíte, pokud si dítě hodinky sundá. Určitě se vám bude líbit i to, že chytré hodinky zaznamenají, kolik kroků za den vaše dítě ujde nebo jak kvalitní je jeho spánek. Kvalitní výběr dětských hodinek s GPS v našem e-shopu www.cel-tec.cz vás nezklame, sortiment neustále doplňujeme a rozšiřujeme.