Jak o prázdninách zabavit děti?
2 min. čtení

Jak o prázdninách zabavit děti?

Konec školního roku vyvolává v dětech vlny radosti, v rodičích naopak přidělává vrásky na čele. Dva měsíce jsou pro pracujícího člověka dlouhá doba, aby je pokryl dovolenou a mohl být s dětmi. Přichází tak na řadu dětské tábory, babičky, dědové a samozřejmě i společná dovolená. Ve všech případech se ale vyskytne stejný problém- jak děti zabavit, když počasí nepřeje venkovním aktivitám?

Nechme teď na chvíli stranou tablety, konzole, mobily a další elektronické hračky, u kterých i na dovolené nebo táboře dokáží některé děti vydržet dlouhé hodiny bez ohledu na počasí. Jsou prázdniny a ty se mají strávit co nejvíc venku na čerstvém vzduchu a čerpat sílu a energii, což platí pro děti i dospělé. Jenže unuděné dítě, které chce do bazénu nebo běhat s kamarády, zatímco venku padají trakaře, si rozhodně neodpočine a dospělí, kteří ho mají na starosti, už vůbec ne. Základem jsou různé deskové hry a karty, které zabaví celou rodinu, ale ani děti u nich nevydrží celý den. Naopak třeba u autodráhy vydrží děti dlouhé hodiny, stejně jako dospělí. Závody, změna trati nebo různé souboje dokážou zabavit celou rodinu.

Klidnější společná zábava je skládání puzzle. Mladším dětem vyberte nějaké s dětskými motivy a menším počtem dílků, ale starším už můžete dopřát i 3D varianty, které kromě zábavy potrápí i mozkové závity. 3D varianta se totiž nestaví jen na ploše jako obrázek, ale opravdu trojrozměrné. Dílky puzzle tak mohou být různě zahnuté, ohnuté, zaoblené nebo jinak tvarované a není tak jednoduché je umístit na správné místo. Pro jistotu ale holčičkám přibalte i pastelky a hodně papíru a klukům autíčka nebo vláčky. Velký výběr najdete na www.elektro-produkt.cz a budete mít jistotu, že deštivé dny přečkáte ve zdraví. Alespoň do doby, než si klučina bude chtít jít kreslit a holčička jezdit s autíčky. Ale to už jsou jen drobnosti, které se vyřeší velmi jednoduše. A hned jak vysvitnou znovu paprsky, můžete společně vyrazit na nějaký výlet nebo procházku.