10 věcí, které vám ulehčí stanování
3 min. čtení

10 věcí, které vám ulehčí stanování

Chystáte se stanovat a říkáte si, jaké věci vám stanování ulehčí? Inspirujte se nápady, které vám pomůžou užít si dovolenou nebo dobrodružství v přírodě naplno. Nebojte se, že byste na něco zapomněli, s tímto seznamem budete mít vše, co potřebujete.

 

1) Stan

Pokud se chystáte pod stan, tak je samozřejmé, že musíte vzít s sebou stan. Myslete na to, aby se dal rychle a jednoduše rozložit a zase složit. V ideálním případě by měl mít síťku proti hmyzu a být nepromokavý.

 

2) Nůž

Každý správný muž, ale i žena by měli mít nůž, který je multifunkční a může sloužit, jak k vaření, tak například k rozdělání ohně nebo k opracování jednoduchých nástrojů.

 

3) Repelent

Dobrý repelent opravdu oceníte. Raději si za něj připlaťte a užijte si stanování bez nepříjemných zážitků s otravným hmyzem.

 

4) Sirky

Sirky nebo zapalovač vám ulehčí rozdělání ohně. Přibalte si klidně také pár dřevěných briket pro snadnější rozdělání ohně. Druh nočních briket navíc vydrží žhnout dlouho a v noci teplo opravdu oceníte.

 

5) Spacák

Stejně důležitý jako stan je i spacák. Vždy si pořiďte kvalitní spacák, který můžete použít i ve velmi nízkých teplotách. V ideálním případě si k němu rovnou pořiďte i karimatku.

 

6) Funkční oblečení

Díky funkčnímu oblečení vás nezaskočí žádné počasí. Výhodou je odolný a nepromokavý materiál, který reaguje na kolísání teplot a snaží se vaši teplotu vždy vyrovnat do normálu. Samozřejmostí je i kvalitní a funkční obuv.

 

7) Foťák

Ať už máte foťák v mobilu nebo si vezmete digitální fotoaparát, rozhodně na něj nezapomeňte. Uchováte tak vzpomínky, přírodu kolem a můžete ukázat svým blízkým, kde jste byli.

 

8) Navlhčené ubrousky

Velkým pomocníkem pro stanování, kempování, ale jakékoliv cestování jsou vlhčené ubrousky. V některých případech dokážou nahradit i odličovací tampony nebo toaletní papír.

 

9) Lékárnička

Pokud jste alergik nebo trpíte na bolest hlavy, nezapomeňte si přibalit lékárničku. Mějte v ní základní vybavení a vše, co by se vám mohlo hodit.

 

10) Vařič

Při stanování oceníte také přenosný plynový vařič, pokud tedy neplánujete vaření na ohni, ohřívání jídla a vody na dřevě nebo briketách.