Neničte si vlasy chemickými barvami! Zkuste raději přírodní alternativu.
3 min. čtení

Neničte si vlasy chemickými barvami! Zkuste raději přírodní alternativu.

Mnoho žen v současnosti si nedokáže představit život bez barvy na vlasy. Není to jen kvůli módnímu diktátu, který neustále mění barvy i střihy vlasů, ale také kvůli šedinám či nesourodé barvě vlastních vlasů. Avšak tyto barvy jsou plné chemikálií a vlasům velmi ubližují. Časté používání může vést k nadměrnému lámání, vysušení či dokonce ztrátě většiny vlasů! Existuje však dostupná alternativní metoda, jak dosáhnout změny barvy vlasů.

 

Vsaďte na přírodu

Je známá už od starověku, kdy byly její sušené listy používány k barvení, jako přísada líčení a dokonce sloužila i k lékařským účelům. Její domovinou je tropická a subtropická oblast Afriky a byla velmi oblíbená v civilizaci starověkého Egypta. Řeč je o henně. Tato vysoká kvetoucí rostlina je velmi výjimečná a dodnes nachází své zastánce po celém světě. V čem je tak speciální? Je to ve způsobu, jakým vlasy barví. Zatímco chemická barva, aby mohla začít působit, musí strukturu vlasu nejprve chemickými procesy narušit a teprve potom do něj může pronikat samotné barvivo. Naproti tomu henna vlas nejenom nenaruší, ale dokonce jej obalí speciální vrstvou, která obsahuje barvu a také ochranné látky. Výsledný vlas je tak nejenom obarvený, ale také zacelený a chráněný před vnějšími vlivy. Samotná henna uvolňuje načervenalou až měděnou barvu, avšak v současné době můžete najít pestrou paletu dalších barev. Ty vznikají přidáním dalšího přírodního barviva, jako je heřmánek, indigo, chilli apod.

Barvení hennou je odlišné od klasického barvení. Protože neobsahuje peroxid, nelze odbarvovat, pouze ztmavovat. Výsledkem je však zcela přirozená barva s bohatými odlesky. Výhodou také je, že pokud máte alergii na barvy na vlasy, henna vám nijak neuškodí.

 

Nejenom barva, ale i péče

Vyzkoušet hennu můžete i v případě, že vám nejde o změnu barvy, avšak vaše vlasy jsou vysušené či zničené. Existuje totiž bezbarvá henna, která se používá jako vlasová maska. Pracuje na podobném principu, jako je aplikace brazilského keratinu, akorát bez tepelné úpravy. Toto ošetření si můžete dopřát již v každém lepším kosmetickém salonu. Vaše vlasy budou po této proceduře jemné, zacelené a vyživené. Henna také poskytuje ochranu před fénováním, žehlením či kulmováním. V důsledku toho vlasy nebudou lámavé a vy se tak nemusíte bát, že v dámském kadeřnictví přijdete o další a další centimetry vlasů.

A co vy? Volíte raději chemii nebo přírodu?