Dioptrické brýle jako módní doplněk

0

Trápí vás problém se zrakem a lékař vám předepsal dioptrické brýle? Nezoufejte, že by vám brýle kazily outfit a museli jste se za ně stydět. Brýle jsou skvělým módním doplňkem, který můžete libovolně kombinovat a vybrat si z mnoha barev a vzorů.

Jak vybrat brýle

Při výběru dioptrických brýlí je potřeba vyřešit, zda budete dámské nebo pánské brýle nosit po celý den, například kvůli krátkozrakosti. Druhou možností je jejich občasné použití, například na řízení, při návštěvě přednášky nebo divadla a podobně. Na základě toho volte i vzhled a celkový styl brýlí.

Barva obrouček

U barvy obrouček zohledněte svůj šatník a styl oblékání. Pokud máte nejraději elegantní módu a stejně tak se i oblékáte i nejčastěji, vyberte si podobné brýle. Může se jednat o dámské brýle bez obrouček, ale také pánský styl brýlí s tmavšími a hranatými obroučkami. Oblíbené a módní jsou však i červené obroučky nebo jiné syté barvy.

S čím brýle kombinovat

U dámských dioptrických brýlí často řešíme s jakým typem oblečení a dalších doplňků je kombinovat. Rozhodně nemusíte dodržovat tón v tónu. Není potřeba, abyste si k brýlím s červenými obroučkami oblékli červené šaty nebo červené kalhoty i sako. U brýlí je zajímavým prvkem právě to, že je zvolíte v jiné barvě než oblečení. To platí podobně i u kabelek.

Jak nevypadat přísně

Pokud máte pocit, že v brýlích vypadáte až moc přísně, zkuste k nim často nenosit stažené vlasy. Raději volte jiný účes. Například polorozpuštěné nebo úplně rozpuštěné vlasy. Skvěle se hodí i culíky, copánky, případně drdol na boku s několika rozpuštěnými prameny podél obličeje.

Další módní doplňky

Kromě dioptrických brýlí jsou skvělým doplňkem i sluneční brýle. Ty jsou praktické a chrání před UV zářením, navíc je oceníte i při řízení, kdy vám slunce nepříjemně svítí do očí. Hodí se však i k pozvednutí každého outfitu, kdy budete vypadat tajemně a elegantně zároveň.