Jak na spokojené miminko? Pomůže zavinovačka
2 mins read

Jak na spokojené miminko? Pomůže zavinovačka

Připravujete se na příchod potomka a řešíte, co všechno by ve vaší výbavičce pro miminko nemělo chybět? Zavinovačka je bezpochyby jedna z věcí, na niž byste určitě neměli zapomenout. Proč? Na to vám odpovíme v našem článku.

Snadná manipulace

Drtivá většina novopečených maminek si je zpočátku při manipulování s děťátkem poměrně nejistá. Není se čemu divit, vždyť je pro ni všechno nové, avšak tento „problém“ dokáže lehce vyřešit právě zavinutí miminka. Dítě v zavinovačce je totiž podstatně stabilnější a stačí mu pouze jistit křehkou hlavičku. Zavinuté miminko je též jednodušší na chování pro případné návštěvy a rodinné příslušníky.

Zavinovačka dává dítěti v podstatě stejný pocit bezpečí, jako zažívalo v bříšku u maminky. Díky tomu je mnohem klidnější, než když má kolem sebe neznámý prostor. S tím se pojí i znatelně delší a kvalitnější spánek miminka, protože v zavinovačce nehrozí, že by se omylem probudilo náhlým trhnutím ručičky, jež bývá u novorozenců velmi časté. Je tedy klíčové, aby dítko bylo zakukleno úplně celé až na obličejík. Postupně, jak bude větší, můžete nechávat ručky venku.

V pohodlí i na cestách

Další situace, kdy miminko zavinovačku zajisté ocení, jsou procházky v kočárku. Zavinuté dítě je lépe chráněno před otřesy způsobené nerovným terénem. Mimo to je pevně fixované a nepřepadává různě do stran, což opět navazuje na kvalitní a nerušený spánek, který je obzvlášť pro novorozence a kojence klíčový. U dítek v zavinovačce navíc zabraňujete preferování jedné strany na ležení a s tím spojenému slehávání hlavičky.

Jak jistě z článku vyplývá, zavinovačky jsou pro maminky skvělým pomocníkem. Pokud jste se pro tento kousek do výbavičky rozhodli i vy, určitě se podívejte do internetového obchodu Pecorella, kde na vás čeká pestrý výběr kvalitních produktů. Kromě různých druhů zavinovaček tam naleznete i plno dalších šikovných věciček, jako jsou třeba fusaky či opasky proti kolikám.